روستای فلکده از روستاهای زیبا شهرستان تنکابن و استان مازندران است. این روستا در جنگل های دو هزار تنکابن واقع شده و به دلیل آبگرمی که در آن وجود دارد بسیار مشهور است. آبگرم فلکده در میان حجم انبوهی از درختان سر سبز و سر به فلک کشیده و همچنین محیطی صخره ای واقع شده که موجب شده محیطی زیبا و چشم نواز داشته باشد. به طوری که سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از روستای فلکده به این منطقه سفر می کنند. اگر می خواهید با روستای فلکده بیشتر آشنا شوید تا پایان با مجله مستر بلیط همراه باشید.

تاریخچه روستای فلکده

روستای فلکده دارای آب و هوایی بسیار عالی و مطبوع و در 35 کیلومتری جنوب تنکابن و منطقه خرم آباد واقع شده است. اگر از تنکابن به سمت خرم آباد و بعد به سمت جاده دو هزار پیش برویم با روستای فلکده مواجه خواهیم شد. از دیگر روستاهایی که در امتداد این مسیر وجود دارد می توان به روستای لیره اشاره نمود  که در 71 کیلومتری شمال روستا فلکده واقع شده است.

تاریخچه روستای فلکده

نقشه و معرفی بخش های مختلف

 مسیر و جاده جنگلی روستای فلکده دارای طبیعتی بسیار زیبا و خیره کننده است. از این رو پیشنهاد می شود که اگر به این خطه سفر کردید حتما این مسیر را پیاده طی نمایید و از زیبایی و آب و هوای لذت بخش آن لذت ببرید. البته برخی از قسمت های این مسیر دارای شیب تندی است و برخی از افراد که نمی توانند این مسیر را پیاده طی کنند می توانند از جنگلبانی درخواست کنند که با استفاده از ماشین های ویژه این مسیر آن ها را به مقصد برساند. اما پیمودن پیاده این مسیر زمانی حدود 2 ساعت طول خواهد کشید. ادامه این مسیر به جنگلی زیبا و سر سبز منتهی می شود که قطعاً اقامت در آن می تواند بسیار لذت بخش باشد، به همین دلیل گردشگران بسیاری برای بهره مند شدن از سکوت مطلق و آرامش عجیب جنگل اقامت در این جنگل را انتخاب می کنند. در نزدیکی این منطقه یک استخر پرورش ماهی به همراه چند کلبه چوبی وجود دارد که می توان در تمامی فصول سال برای اقامت در جنگل آن ها را انتخاب نمود.

آبگرم فلکده

یکی از مهم ترین جاذبه های دیدنی روستای فلکده آبگرم آن است که نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب نموده است. چشمه آبگرم فلکده در کنار یک چشمه آب سرد و رودخانه لیرسر واقع شده که دارای دمایی متوسط است. آنچه موجب تمایز این چشمه آبگرم با سایر آبگرم ها شده عدم وجود گوگرد و بوی نامطبوع حاصل از آن است. از این رو به راحتی می توان جهت آشامیدن و شنا از آب چشمه استفاده نمود. بومیان این منطقه معتقد هستند که آب این چشمه دارای خواص درمانی است و برای درمان بیماری های خاصی از آن استفاده می کنند. لازم به ذکر است که آبگرم در نزدیکی کلبه های اقامتی واقع شده است و برای دسترسی به آن باید مسیری کوتاه طی نمود تا به وسط جنگل رسید. چشمه آبگرم فلکده خیلی بزرگ نیست اما دارای دو بخش بانوان و آقایان می باشد.

آبگرم فلکده

شرایط بازدید از روستای فلکده

بازدید از روستای فلکده و جاذبه های گردشگری آن به ویژه آبگرم فلکده در تمامی روزهای سال امکان پذیر است و می تواند بسیار لذت بخش باشد. اما فصل بهار این منطقه طبیعتی بسیار خیره کننده و آب و هوایی فوق العاده دارد. از این روبه گردشگرانی که بلیط اتوبوس تنکابن را تهیه می کنند پیشنهاد می کنیم که حتما از این روستا و جنگل های زیبا اطراف آن بازدید نمایید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

روستای فلکده در 35 کیلومتری جنوب تنکابن واقع شده است، از این رو گردشگرانی که می خواهند به بازدید از بروند می توانند با استفاده از خودرو شخصی یا خودروهای اینترنتی مستر بلیط خود را به این منطقه برسانند. البته در این مسیر تاکسی های برون شهری نیز فعال هستند که می توان با استفاده از آن ها نیز به روستای فلکده دسترسی داشت.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *