آبگرم فلکده

0 193

مازندران یکی از استان های پر تراکم در ایران است که سالانه گردشگران و توریست های بسیاری را به خود جذب می نماید. این استان در تمامی فصول سال دارای شرایط اقلیمی مناسبی است که اکثریت افراد به همین خاطر به آن سفر می کنند. مازندران دارای شهرستان های متنوع و مختلفی است که یکی از آن ها تنکابن نام دارد. شاید نام این شهرستان به گوش تان خورده باشد و بدانید که درون خود مکان های گردشگری متنوعی را قرار داده است. تنکابن به مکان هایی همچون دریای خزر، رامسر، شهرستان کلاردشت، شهرستان عباس آباد، شهرستان طالقان، رشته کوه البرز و منطقه الموت محدود است و به آن ها راه دارد و شما می توانید به آن ها نیز سفر کنید و از مکان های گردشگری شان بازدید نمایید. همانطور که می دانید تنکابن دارای مکان های دیدنی بسیاری است که یکی از این مکان های آبگرم فلکده نام دارد، اگر می خواهید با این منطقه بیش تر آشنا شوید کافی است با مجله مستر بلیط تا انتها همراه بمانید.

درباره آبگرم فلکده

درباره آبگرم فلکده

همانطور که می دانید، آبگرم فلکده در استان مازندران و شهرستان تنکابن واقع شده و دارای چشم انداز های طبیعی بسیاری در اطراف خود است. لازم به ذکر است که روستایی که این آبگرم در آن قرار گرفته، لیره سر نام دارد. اهالی این روستا در تمامی مواقع با توریست ها به گرمی برخورد می کنند و از آن ها استقبال می نمایند که این موضوع نشان از خون گرمی و مهربانی آن ها می دهد. مردمان این روستا بسیار خود کفا بوده اند و برای رفع نیاز های خود کشاورزی و دامداری می کنند و از این طریق معیشت خود را می گذرانند. آبگرم فلکده در کنار رودخانه لیره سر قرار دارد و در آن طرف تر چشمه آب سردی توجه را جلب می کند. آب سرد این چشمه با آب گرم فلکده در تضاد عجیبی است که مخاطبان را حیرت زده می نماید. شاید بدانید که آب گرم فلکده علاوه بر منظره زیبایی که ایجاد نموده، دارای خواص درمانی بسیاری است که گردشگران معمولا به همین خاطر از آن بازدید می نمایند. لازم به ذکر است که از این آب گرم به عنوان آب معدنی می توان استفاده کرد و همچنین قابلیت شنا کردن در آب گرم و با درجه متوسط آن وجود دارد. اگر به استان مازندران و شهرستان تنکابن سفر کردید، به شما توصیه می کنیم تا به این آبگرم سر بزنید و از مزیت های بسیار آن چه از لحاظ درمانی و چه از نظر زیبایی بهره کافی و لازم را ببرید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

همانطور که چندی قبل ذکر کردیم، در کنار آب گرم فلکده دو مکان گردشگری دیگر وجود دارد که می بایست از آن ها بازدید به عمل آوردید. یکی از آن ها چشمه آب سرد و دیگری رودخانه لیره سر نام دارد که آن ها هم به تنهایی زیبایی ها و چشم انداز های مخصوص به خود را دارند. از دیگر مکان هایی که توصیه می شود از آن حتما بازدید کنید، روستای فلکده است. برای این که بتوانید به این روستا دسترسی پیدا کنید، می بایست از جنگل های وسیع دو هزار تنکابن گذر کنید که این جنگل هم برای خودش دارای چشم انداز های طبیعی بسیاری می باشد و از دیدن آن لذت خواهید برد. یکی از مزیت هایی که این روستا در بر دارد، آب و هوای خنک و مطلوب آن است. این روستا در فصل های گرم سال هم دارای هوایی خنک است که بسیار مورد توجه مسافران قرار می گیرد.

شرایط بازدید از آبگرم فلکده

اگر قصد بازدید از این منطقه را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم تا در فصل های تابستان و بهار به آن مراجعه کنید، زیرا این منطقه در فصل های گرم سال دارای آب و هوایی خنک است که جان تازه ای به شما می بخشد. علاوه بر آب و هوا، این منطقه در فصل های بهار و تابستان پوشش گیاهی گسترده تری را به خود اختصاص می دهد و فضای سر سبزی را ایجاد می کند.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

برای سفر به روستای بهرام بیگی می توانید از دو روش عمل کنید: استفاده از بلیط اتوبوس تنکابن و استفاده از خودرو شخصی. اگر می خواهید با خودرو و وسیله نقلیه شخصی تان به سفر بپردازید می بایست از محل سکونت خود از طریق جاده های مختلف و موجود به استان مازندران مراجعه کنید و پس از آن خود را به جنوب شهر تنکابن برسانید. برای این که بتوانید به آب گرم فلکده دسترسی پیدا کنید، می بایست به سوی بخش خرم آباد حرکت کنید و قلعه گردن را پشت سر بگذارید. پس از این که از این قلعه عبور کردید به جاده دو هزار خواهید رسید که آن را باید به سمت جنوب طی کنید تا به یک دو راهی به نام دو راهی سه هزار- لیره سر برسید. در این قسمت از راه شما باید به سمت راه لیره سر شروع به حرکت کنید تا به یک ایست بازرسی جنگلی برخورد نمایید. پس از آن مسیر مناسبی برای عبور ماشین وجود ندارد و شما باید قسمتی را پیاده طی کنید تا به آبگرم فلکده برسید. اما اگر به هر دلیلی راغب به سفر با خودرو شخصی نیستید می توانید به سایت و یا اپلیکیشن مستر بلیط مراجعه کنید و به رزرو بلیط اتوبوس شهرستان تنکابن بپردازید. با این شیوه شما می توانید سفری راحت و آسوده را تجربه نمایید و اوقات خوشی را برای خود به ارمغان بیاورید. در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با آبگرم فلکده وموقعیت مکانی آن آشنا نماییم، امیدواریم سفر خوبی را پیش رو داشته باشید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.