دریاچه الیمالات

0 244

بسیاری از افراد روزهایی را که به خود استراحت می دهند برنامه هایی را برای رفتن به شهری دیگر در سر دارند. از این رو باید بگوییم تمامی شهرهای ایران با داشتن مناطق طبیعی بکر و جاذبه های دیدنی می توانند از بهترین مقاصد برای سفر باشند. هر شهری را که مشاهده نمایید از جاذبه هایی برخوردار است. شهرستان نور که یکی از شهرهای قدیمی ایران به شمار می رود و در استان مازندران واقع شده، به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی منحصر به فرد توجه گردشگران خارجی و داخلی زیادی را به سوی خود جلب کرده است. نور دارای آب و هوایی مرطوب است و از پوشش گیاهی چون توسکا، بلوط، افرا، گل گاو زبان، خاکشیر، گل ختمی و … برخوردار است. مردم این شهر بیشتر به کشت برنج مشغول هستند و درآمد خود را از طریق شالیزارها به دست می آورند. با رفتن به نور می توانید با جاذبه های زیادی رو به رو شوید که تمامی آن ها از ویژگی های خاصی برخوردار هستند.  جاذبه های طبیعی همیشه و در همه حال به عنوان بهترین مقاصد برای گردشگری به شمار می رود، اما ناگفته نماند که آثار تاریخی هم برای علاقه مندان به فرهنگ و تاریخ بسیار منحصر به فرد است. با مراجعه به مجله مستر بلیط می توانید در مورد جاذبه هایی چون آبشار آب پری، دریاچه الیمالات، آبشار ونوش، خانه نیما یوشیج، موزه گالری دیدی، آبشار حرام آو و … آشنا شوید. یکی از مناطق طبیعی و دست نخورده این شهرستان آبشار الیمالات محسوب می شود، که در 8 کیلومتری از جاده نور به چمستان واقع شده است. هر دریاچه ای را مشاهده نمایید طبیعتی را پیش روی شما قرار می دهد که نظیر آن را در جای دیگر نخواهید دید. دریاچه الیمالات به دلیل اینکه ما بین جنگل قرار دارد می تواند حس رفتن به مناطق استوایی را برای شما ایجاد نماید. افراد زیادی هستند که به ماهی گیری علاقه دارند، بنابراین می توانند در این دریاچه به صید ماهی های قزل آلا و آمور بپردازید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

هنگام رفتن به دریاچه الیمالات می توانید برنامه سفر خود را در تمامی فصل های سال اجرا نمایید، اما در فصل زمستان و پاییز با سرسبزی خاصی رو به رو نخواهید بود. در اطراف دریاچه طبیعی منحصر به فرد وجود دارد و درختانی که در این قسمت وجود دارند تا نزدیکی دریاچه رشد کرده اند. در جنگلی که پیش روی شما قرار داد می توانید به گردش بپردازید و به تفرجگاهی که در آن جا قرار دارد بروید و چند ساعتی را به استراحت بپردازید. در جنگل باید ماشین خود را پارک نمایید و مقداری از مسیر را به پیاده روی بپردازید. با قدم زدن در جنگل می توانید با چشم اندازهایی رو به رو شوید که برای عکاسی بسیار مناسب هستند. برای بازدید از این دریاچه می توانید بلیط اتوبوس نور را خریداری نمایید و سفری لذت بخش را برای خود رقم بزنید. بعد از چند دقیقه پیاده روی به پلی می رسید که شما را به دریاچه متصل می کند. زیر پل سدی قرار دارد که هنگام بارش های فراوان بسیار پر آب می شود. بعد از اینکه این پل را رد کنید سنگ هایی را در کنار رودخانه خواهید دید. در اطراف این دریاچه امکانات رفاهی بی نظیری چون آلاچیق، سویت، سرویس بهداشتی، فروشگاه، رستوران و … را قرار داده اند. همچنین امکان قایق سواری در این منطقه برای گردشگران وجود دارد. شما می توانید چادرهای خود را بر روی سنگ ریزه های کنار دریاچه قرار دهید و یک روز را بدون دغدغه در سکوت مطلق به صدای دل نواز دریاچه گوش دهید.

شرایط بازدید از دریاچه الیمالات

بازدید از دریاچه الیمالات نور از شرایط خاصی برخوردار نیست، اما افرادی که تمایل دارند به قایق سواری بپردازند باید مبلغی را پرداخت نمایند. همچنین پشه های زیادی در اطراف دریاچه وجود دارد که ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود، بنابراین کرم و اسپری های مخصوص را باید به همراه خود داشته باشید.

شرایط بازدید از دریاچه الیمالات

آدرس و مسیر دسترسی با وسایل مختلف

همان طور که گفته شد دریاچه الیمالات در شهرستان نور قرار دارد، بنابراین افرادی که قصد دارند با خودروهای شخصی راهی این شهرستان شوند می توانند زمانی که به مازندران رسیدند خود را به شهرستان نور برسانند. بعد از آن برای اینکه به این دریاچه دسترسی داشت باید جاده نور به چمستان را در پیش گرفت و در 8 کیلومتری از چمستان وارد روستای کارگرکلا شد. در این جا می توانید به دریاچه دسترسی داشته باشید. عده ای از افراد هنگام مسافرت ترجیح می دهند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایند و خود را از ریسک خراب شدن ماشین در میان راه و نبود جای پارک و … دور می کنند. از این رو می توانند با مراجعه به سایت مستر بلیط برای سفر خود بلیط مورد نظر را خریداری نمایند. زمانی که به مقصد مورد نظر رسیدید می توانید با استفاده از تاکسی هایی که در پایانه وجود دارند خود را به این دریاچه برسانید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.