در این بخش از مجله مستر بلیط قصد داریم به سمت یکی از آبشار های معروف شمال کشور برویم و گشت و گذار بی نظیری در نور و طبیعت بکر آن داشته باشیم. مقصد سفر ما آبشاری با ویژگی های بی مثالی است که خاطره متفاوتی را برای شما می سازد و در عین کوتاه بودن سفری جذاب را خواهید داشت، آبشار آب پری رویان است. آبشار آب پری از مناطق گردشگری با آب و هوایی خوب است. این منطقه جنگل های بکر و دست نخورده ای با درختانی که در فاصله کمی از هم قرار گرفتند دارد. این آبشار در مناطق مرتفع جنگلی قرار دارد و بالعکس اسم خود شباهت زیادی به آبشار ندارد زیرا به دلیل جمع شدن قسمتی از سنگ های کوه در اثر رانش زمین در شیب تند کوه و جریان کمی از آب که در لا به لای این سنگ ها وجود دارد. جاده آب پری در عرض جاده چالوس است، و به دلیل وجود فضای باز زیادی که در اطراف این آبشار وجود دارد، امکان استراحت و اطراق برای مسافران فراهم می شود. در واقع برای بهره مندی از آب و هوای خوب کوهستان و مناظر زیبای منطقه، آبشار آب پری انتخاب خوبی است. دلایل مختلفی از قبیل گذر از یک مسیر جنگلی زیبا برای رسیدن به آبشار، استفاده از امکانات قابل قبولی در مسیر و چهره متفاوت آب پری به دلیل جاری شدن آب از روی سنگ هایی که در اثر رانش زمین ایجاد شده است.

تاریخچه آبشار آب پری

تاریخچه آبشار آب پری

با گذر از مسیر جاده رویان – بلده واقع در استان مازندران با فاصله 13 کیلومتری از شهر رویان به آبشاری با عنوان آب پری می رسیم که بسیار منحصر به فرد است. بر خلاف اسم آبشار که در اسم آن گفته می شود، شکل ظاهری آن به صورت آبشار نیست و در واقع شاهد جریان آب از سنگ هایی که در شیب تند کوه کنار هم جمع شده اند خواهید بود. در زبان محلی این آبشار با نام پری او شناخته شده، که به افسانه ی وجود یک پری که در بالای این آبشار است، تعلق دارد. این آبشار از یکی از کوه های مازندران سرچشمه می گیرد و پس از گذر آب در مسیر سنگی به آن سوی جاده و دره جنگلی ادامه میابد.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

زیبایی های این جاذبه دیدنی و خاطره انگیز بودن سفر شما به مقصد آبشار آب پری سبب شده مستر بلیط شما را به سمت سفر به این منطقه توصیه کند.

راه رسیدن به آبشار

برای اینکه به آبشار آب پری برسید باید از رویان حرکت کرده است و به سمت بلده پیش بروید. این جاده که از آن گذر خواهید کرد، مسیری پیچ پیچی و مثل جاده جالوس است. سعی کنید علاوه بر گذر از این جاده از زیبایی های مسیر نیز بی بهره نمانید.

گذری از طبیعت بکر و دیدنی

با مشاهده درختان و پوشش های گیاهی سر یبز در اطزاف این منطقه و گوش دادن به صدای دلنشین آب باعث ایجاد فضایی روح پرور برای سفری دل انگیز شده است که هرگز خاطرات آن را از یاد نخواهید برد.

گردشگری و تهیه عکس

اگر از مشتاقان برگزاری پیک نیک در طبیعت هستید و به وقت گذرانی در کنار خانواده یا دوستان خود علاقه دارید، با برداشتن وسایل لازم خود و خرید بلیط اتوبوس بلده به سمت آبشار آب پری بروید زیرا طبیعت دوستداشتنی اطراف آبشار جاهای خوبی برای اسکان وقت گذرانی دارد.

گردشگری و تهیه عکس

خوراکی گردی

در مقابل آبشار آب پری غرفه هایی که محل فروش غذا است مشاهده می کنید، از خرید غذاهای محلی، آش های محلی، نان محلی و حتی چای ذغالی لذت ببرید. در واقع تنها امکانات قابل دسترس در اطراف آبشار، رستوران ها و کافه ها یا دکه های روبرو آبشار هستند که محصولات خوراکی محلی ای را به فروش می رسانند.

چشم اندازی فوق العاده

می توانید از بالای آبشار به تماشای طبیعت زیبای اطراف آن بپردازید.

شرایط بازدید از آبشار آب پری

بدون شک، هیچ گاه نمی توانید برای بازدید از جاذبه های طبیعی زمان مشخصی تعیین کنید چرا که هر فصل زیبایی خاص خود را دارد. اما به دلیل خنک تر بودن آب و هوای جنگل نسبت به شهر رویان تا حدود 10 درجه سانتی گراد، پیشنهاد می کنیم فصل بهار یا تابستان را برای تمشا و بازدید انتخاب کنید. در فصل بهار و تابستان معتدل بودن آب و هوا سبب شده برای گشت و گذار و لذت بردن از طبیعت این منطقه هیچ بهانه ای نداشته باشید و لحظات خوشی را سپری کنید. در فصل پاییز با سرد تر شدن هوا شاید علاقه افراد در بازدید از این جاذبه دیدنی کمتر شود اما طبیعت رنگین در فصل پاییز بسیار دیدنی است. ضمن اینکه در فصل زمستان با وجود سخت تر شدن شرایط رفت و آمد، از جنگل آب پری در سفیدی جنگل دیدن کنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

آبشار آب پری در طبیعت زیبای استان مازندران و در فاصله 17 کیلومتری از شهر رویان که اکثر مسافران با شهر نور نسبتا شناخت بیشتری دارند، قرار گرفته است. با گذر از طول مسیر 5 کیلومتری نور تا رویان و با عبور از خیابان اصلی شهر که روبروی بازار اصلی رویان قرار گرفته، بعد از گذشتن از روی یک پل که دارای جاده فرعی ای به سمت جنوب است 8 کیلومتر که حرکت کنیم به آبشار خواهیم رسید. این جاده به گلندرود و سوردارشهرت دارد که با قرار گرفتن در آن می توانید آبشار آب پری را در سمت چپ خود مشاهده کنید . در مسیر رسیدن به آبشار از روستاهی حسین آباد، علم ده، تاشکوه و شهرک سرودشت گذر کرده تا به جنگل های رویان برسیم. برای رسیدن از ابتدای جنگل به آبشار تنها 5 دقیقه راه است.

سکونت در طول زمان سفر به آبشار آب پری

شاید به دلیل عدم وجود باند فرودگاهی در شهر نور، نتوانید بلیت هواپیما نور را خریداری کرده است، پس با ماشین شخصی یا با خرید بلیط اتوبوس نور به مقصد بروید اما بعد از کمی استراحت و انتخاب آبشار آب پری به حال شما باید 13 کیلومتر برای رسیدن به آن طی کنید و قطعا بعد از گشت و گذاری در طبیعت مجبور به اسکان در آنجا باشید. برای اقامت در طول گشت خود می توانید در پارک جنگلی رویان چادر زده که به دلیل وجود کیوسک نیروی انتظامی دارای امنیت است. گزینه های دیگری برای سکونت نیز وجود دارد مانند خانه های محلی، هتل ها یا مهمانسراهای شهرهای اطراف مثل رویان در فاصله 13 کیلومتری، نور در 19 کیلومتری یا ایزد شهر با فاصله 30 کیلومتری از آبشار.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *