دشت آفتابگردان و شقایق های کالپوش

0 361

مجله مستر بلیط قصد دارد که بهشت ایران را در این مقاله به شما معرفی کند، پس حتما تا انتها با ما همراه شوید. دشت های گل و گیاه، به قدری زیبا هستند که چشمان را به صورت خودکار، وادار به نگاه کردن می کنند. مثلا دشت آفتابگردان و شقایق های کالپوش نمونه ای از این دشت ها است که با زیبایی بی نظیر و چشم گیر خود، افراد را همانند یک فلز به آهن ربای قوی خود جذب می کند. دشت کالپوش به قدری در بین تمام مردم ایران شهرت دارد که تمام افراد او را به بهشت ایران می شناسند و حتی تصور کردن محوطه و محیط دشت، باعث خوب شدن روحیه می شود. مثلا فرض کنید که در فصل بهار، محوطه ای را مشاهده می کنید که درست یک پارچه قرمز رنگ مخملی را بر روی خود کشیده، و رنگ آن با آسمان آبی ترکیب شده است، در کنار هم آبشارهای آبی از کوه سرازیر می شوند و گل های آفتابگردان که عاشقانه به خورشید نگاه می کنند؛ قطعا تصور کردن این مکان هم می تواند احساس سرخوشی و آرامش را به ما منتقل کند.

درباره

درباره

دشت کالپوش، منطقه بسیار بزرگی است که هم‌ گل های آفتابگردان و هم گل های شقایق را در خود جای داده است و علاوه بر این دو بخش، گیاهان متنوع دیگری هم در دشت وجود دارد که باعث حیرت گردشگران می شود. این دشت بسیار بزرگ، با آب و هوای بسیار بهاری و پوشش های گیاهی متنوع، به مکانی برای جلا دادن روح تبدیل شده و اکثر کسانی که از آن جا بازدید می کنند، قصد دارند از فضای باز و خلقت های الهی لذت ببرند. درون دشت، علاوه بر گل های آفتابگردان و شقایق، کشاورزان هم دانه هایی کاشته و باعث شده اند که پوشش گیاهی بسیاری درون دشت کالپوش به وجود بیاید. به گونه ای که حال این دشت، به یکی از بزرگترین منطقه پوشش گیاهی در کشور به ثبت رسیده است.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

دشت کالپوش، یک منطقه حدودا 78 هزار هکتاری با وسعت خیلی بزرگ و بخش های مختلف، که آب و هوای آن جا هم، متعدل و خنک‌ است. درون این دشت 78 هزار هکتاری، دشت گل آفتابگردان، دشت شقایق، مزارع کشاورزی و زمین های جنگلی واقع شده اند. دشت کالپوش در بین مسافران و گردشگران خیلی محبوب است و یکی از دلایل این مشهور بودن،  زیبایی و آب و هوای اطراف، یکی دیگر هم وجود امکانات طبیعی دیگری درون دشت، است. مثلا شما با سفر کردن به دشت کالپوش، علاوه بر این که از مناظر طبیعی جنگلی و محوطه سر سبز دیدن می کنید، می توانید از آبشارهای موجود در دشت هم بازدید کنید که در قسمت های تپه ای دشت واقع شده اند. این دشت، نمونه ای بارز از، شگفتی ها و خلقت خداوند در یک قاب است.  شما با دیدن این دشت، درست احساس می کنید که در مکانی رویایی قرار گرفته دارید و یا حتی به فیلم ها یا انیمیشن های بچگانه سفر کرده اید. زیرا قرمزی و زردی گل ها، در کنار صدای آب آبشار، درست احساس غیر واقعی بودن فضا را منتقل می کند. حتی می توانید به بخش های جنگلی هم بروید، و با گرفتن عکس، این فضای رویایی را برای خود ثبت کنید تا همیشه در یاد و ذهن شما باقی بماند. همچنین همان طور که گفتیم؛ درون دشت پوشش های گیاهی متنوع دیگری هم وجود دارد که برخی به صورت خودرو، و برخی هم توسط کشاورزان، به وجود آمده اند. البته این موضوع را فراموش نکنیم که خاک دشت، حاصلخیز است و به همین دلیل مورد توجه کشاورزان و حتی گردشگران قرار می گیرد. شما با تهیه کردن بلیط هواپیما شاهرود، می توانید به شهر زیبای شاهرود که دارای جاذبه های گردشگری طبیعی دیگری هم هست سفر کنید و از دشت کالپوش و بقیه مکان های زیبا، بازدید کنید یا حتی به تورهای گردشگری بپیوندید و مطمئن شوید که هیچ کدام از جاذبه های شهر شاهرود را از دست نمی دهید.

شرایط بازدید

شرایط بازدید 

نکته مثبتی که در بازدید کردن از دشت آفتابگردان ها و شقایق های کالپوش وجود دارد این است که شما نیازی نیست هیچ هزینه اضافی برای بازدید از دشت بپردازید و در هر ساعتی که مایل بودید یا وقت کافی داشتید می توانید به آنجا بروید. ولی به یاد داشته باشید که دشت، وسعت بسیار زیادی دارد و مزارع کشاورزی هم به دشت گل ها نزدیک هستند و اگر قصد دارید که وارد آن ها شوید، حتما با صرف اجازه از صاحب ملک، این ‌کار را انجام دهید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

طبق بررسی های مستر بلیط، شما می توانید با تمامی وسیله نقلیه برای تماشا کردن بهشت روی زمین بروید و بدون محدودیت وسیله خود را در هر کجا پارک کنید. البته قبل از سفر کردن، باید بدانید که آدرس دقیق دشت کالپوش کجاست؛ این بهشت در 140 کیلومتری شاهرود و استان سمنان واقع شده است که از کنار جاده و حتی دور دست ها هم، زردی گل های آفتابگردان و قرمزی شقایق ها مشخص هستند.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.