موضوع این بار مقاله مستر بلیط درباره یکی از زیبا ترین جاذبه های طبیعی استان البرز و شهرستان ساوجبلاغ است. پس از شما دعوت می کنیم که با ما همراه باشید و تا یکی از بهترین مکان ها برای گردشگری را بشناسید. شهرستان ساوجبلاغ از روی لغات ترکی به معنی چشمه آب سرد نام گذاری شده است. بنابراین می توانید حدس بزنید که این شهرستان چطور منطقه است. ساوجبلاغ از نظر پوشش گیاهی بسیار غنی است و گردشگران زیادی برای تفریح و سیاحت این ناحیه را بر می گزینند. روستایی به نام سفید داران یا ایسپی داران در شهرستان ساوجبلاغ واقع است که دارای سه آبشار دیدنی و شگفت انگیز است. مجله مستر بلیط به معرفی آبشار های سفید داران خواهد پرداخت.

درباره آبشار چوب بست

سه آبشار چوب بست، وارش کورو و آبشار زنجیره ای جوزه، با فاصله از یک دیگر قرار دارند و هوش بینندگان خود را از زیبایی می پرانند. در ابتدا آبشار وارش کورو قرار دارد که به زبان محلی معنی نامش آبشاری است که در آن آب یا بارندگی بسیار است. این آبشار در چند کیلومتری نرسیده به روستا سفید داران واقع است و بالاتر از پیج عروس کمر قرار دارد. چشمه آب معدنی زلال در کنار باغی پر از گیاهان و درختان سرشار و سرسبز زیبایی آبشار را چند برابر می کند. آبشار بعدی آبشارهای زنجیره ای جوزه است.

آدرس و نحوه دسترسی با سایل مختلف

آبشار هایی در فواصل نزدیک و پشت سر هم هستند و اندازه و ارتفاع های متفاوتی دارند. در اطراف آن ها نیز بوته های انواع گل ها و گیاهان وجود دارد و چشم اندازی بی نظیر ایجاد کرده اند. در آخر نیز آبشار چوب بست پس از گذر از تنگه کل خشانی واقع شده است و آب زلال و گوارا آن از بالای صخره ای به پایین می آید. خزه هایی بر روی سنگ این صخره موجود هستند که رنگ سبز آن ها به زیبایی این آبشار می افزاید. مستر بلیط پیشنهاد می کند در صورت سفر به ساوجبلاغ حتما از این منطقه نیز دیدن کنید.

آدرس و نحوه دسترسی با سایل مختلف

شما دوستان عزیز می توانید با خرید بلیط اتوبوس به سهولت به آبشار چوب بست در روستای سفید داران دسترسی داشته باشید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *