چشمه تیزاب دماوند کجاست؟ معرفی + راه‌های دسترسی

0 627

شهرستان زیبای دماوند، یکی از شهرستان های خوش آب و هوای استان تهران به شمار می رود که با طبیعت بکر و کمیاب خود جاذبه های بی نظیری مانند چشمه تیزاب دماوند را دل خود جای داده است.

این شهرستان با صفا، دارای چشم اندازهای طبیعی و فوق العاده ای است که برای دیدن آن ها می توانید از سایت مستر بلیط، تمام بلیط های سفرتان را خریداری کنید و به آن جا بروید.

جالب است بدانید که چشمه تیزاب خواص درمانی باورنکردنی دارد و هر ساله افراد زیادی برای بهره مند شدن از آن، راهی سفر به دماوند می شوند. اگر می خواهید بیشتر با این جاذبه طبیعی آشنا شوید؛ بهتر است تا انتها با ما بمانید.

معرفی بخش های مختلف

معرفی بخش های مختلف

آب چشمه تیزاب، تا حدودی تند و گس و همین امر خواص درمانی آن را بیشتر کرده است. افرادی که از بیماری های گوارشی و پوستی رنج می برند، می توانند از این آب استفاده کنند تا سریع تر، بیماری شان بهبود یابد.

مزه خاص و گس بودن آب چشمه موجب شده است که جوی های آن شکل خاصی پیدا کنند و به شکل گل در بیایند. این چشمه پر آب، درختان بید و آب و هوای دلپذیر، در فصل تابستان بسیار دیدنی هستند و شما می توانید، به راحتی با تهیه کردن بلیط اتوبوس، از آن ها بهره مند شوید.

افرادی که به کوهنوردی و طبیعت گردی علاقه دارند، می توانند در آن جا اوقات خوشی را سپری کنند و از دشت و طبیعت لذت کافی ببرند. در این جنگل تنوع گیاهان بسیار است و جانوران زیادی هم در آن جا زندگی می کنند که می توانید به راحتی آن ها را هم مشاهده کنید.

برای رزرو هتل در دماوند می توانید به صورت آنلاین اقدام کنید.

معرفی بخش های مختلف

شرایط بازدید از چشمه تیزاب دماوند

بازدید از این جاذبه طبیعی دماوند کاملا رایگان است و می توانید در هر ساعتی از شبانه روز که بخواهید، به آن جا بروید. اما از آن جایی که مسیر دسترسی به چشمه تیزاب، کوهستانی و صخره‌ ای است، حتما تجهیزات و لوازم ضروری کوهنوردی را همراه خود ببرید و به نکات ایمنی توجه داشته باشید.

آدرس و نحوه دسترسی به چشمه تیزاب دماوند

چشمه تیزاب حدود ۵ کیلومتر از شمال شهر دماوند فاصله دارد و در محلی به نام دشت مزار واقع شده است. برای رسیدن به این چشمه زیبا، باید از دل کوه ها بگذرید و صخره ها را پشت سر بگذارید.

از مسیر خاکی نیز با چند کیلومتر پیاده روی، به راحتی به چشمه می رسید و در آن جا خستگی راه را از تن بیرون می کنید. همچنین حدود ۵۰۰ متر بعد از این چشمه، آبشاری جذاب به ارتفاع ۱۰ متر از بین سنگ ها بیرون می ریزد و صحنه بسیار زیبایی را نمایان می کند. امیدواریم سفری بی نظیر داشته باشید؛ ممنون از این که ما را تا انتهای مجله مستر بلیط همراهی کردید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.