چشمه برم لردگان

0 301

استان چهارمحال بختیاری به عنوان یکی از زیباترین استان های ایران شناخته می شود که در تمامی نقاط خود جاذبه هایی منحصر به فرد را جای داده است. بیشتر افراد از جاذبه هایی که در سراسر شهرهای ایران وجود دارد اطلاعی ندارند. بسیاری از مردم اگر بخواهند برای مسافرت به استانی راهی شوند تنها با چند مورد از جاذبه های آن استان و شهر رو به رو خواهند شد؛ اما باید بگوییم هر شهری از ایران جاذبه های زیادی را دارا است که هر کدام از ویژگی هایی برخوردار هستند. حال اگر نگاهی به استان چهار محال بختیاری بیندازید می بینید که دارای شهرهای مختلفی است هر کدام از این شهرها از مناظر طبیعی و بی نظیری برخوردار هستند. در مجله مستر بلیط اطلاعات زیادی را در مورد این جاذبه ها در اختیار شما قرار خواهیم داد. شهر لردگان که در چهارمحال بختیاری قرار دارد جاذبه ای چون چشمه برم لردگان را دارا است که عاملی برای شکل گیری تمدن هزار ساله در این منطقه  است.

تاریخچه چشمه برم لردگان

در مورد قدمت و تاریخچه این چشمه لازم است بگوییم که این چشمه از زمان پادشاهی ایلخانیان و اتابکان لر وجود داشته است. باستان شناسانی که به کاوش در این منطقه پرداخته اند آثاری قدیمی را پیدا کرده اند که چشمه برم یکی از قدیمی ترین اثرهای باستانی این شهر به شمار می رود.

تاریخچه چشمه برم لردگان

نقشه و معرفی بخش های مختلف

همان طور که در مطالب بالاتر ذکر شد می توان شکل گیری تمدن بشریت را به وجود چشمه برم نسبت داد. این چشمه باعث سرسبزی و آبادانی لردگان شده است. جانوران، انسان های  گیاهان و … همگی از این چشمه حیات می یابند. از چشمه برم برای کشاورزی پرورش ماهی هم استفاده می شود. این چشمه خود جوش برای شاعران نماد فرد عاشقی را دارد که سال های سال است گریه اش بند نمی آید. حتی در زمان هایی که خشکسالی رخ می دهد، این چشمه از جوش و خروش نمی افتد. می توان گفت چشمه برم لردگان به عنوان سرشاخه اصلی رود کارون شناخته می شود. لردگان یکی از شهرهایی است که در چهار فصل سال دارای آب و هوای معتدل است و گرمای آزار دهنده را به خود راه نمی دهد. لردگان با توجه به اینکه شهری کوهستانی است، اما در فصل زمستان گویی نسیم فصل بهاری را حس خواهی کرد. اطراف این چشمه در تابستان ها بسیار خنک است که امکانات و خدمات رفاهی مناسبی را در اطراف خود دارا است.

شما می توانید تا نزدیکی چشمه از جاده آسفالت استفاده نمایید و ماشین خود را در پارکینگ قرار دهید. این منطقه دارای آلاچیق برای استراحت مسافران، غذا خوری، رستوران، سرویس های بهداشتی، نمازخانه و … است. شما برای راهی شدن به سوی لردگان می توانید از سایت مستر بلیط، بلیط مورد نیاز خود را خریداری نمایید. چشمه برم لوکیشن های زیبایی برای عکاسی دارد  و هنگام غروب می توان عکس هایی به یاد ماندنی را به ثبت رساند. در اطراف این چشمه محیط های مناسبی برای استراحت و پیکنیک های خانوادگی ایجاد کرده اند. در شهر لردگان مسافران می توانند از محل های اقامتی برای اسکان خود استفاده نمایند. با رفتن به این منطقه می توانید از آبشار آتشگاه، چهار طاق منج، تنگ شیطانی، دره های مختلف و … دیدن نمایید.

شرایط بازدید از چشمه برم لردگان

شرایط بازدید از چشمه برم لردگان

چشمه ها یکی از بهترین و بی نظیر ترین جاذبه های طبیعی به شمار می روند که برای حفظ و نگهداری از آن ها باید تلاش های زیادی صورت گیرد، به عنوان مثال ممکن است بسیاری از افراد هنگام رفتن به چشمه برم آشغال های خود را در اطراف چشمه رها کنند که این باعث می شود به محیط زیست صدمه وارد شود و زیبایی چشمه از بین خواهد رفت. در نتیجه برای رفتن به این چشمه قوانینی وجود ندارد تنها باید در حفظ و پاکیزگی محیط اطراف آن کوشا باشیم.

آدرس و مسیر دسترسی با وسایل مختلف

لردگان در 60 کیلومتری از شهرکرد و استان چهارمحال بختیاری واقع شده است. برای رفتن به سوی لردگان روش های مختلفی پیش روی ما قرار دارد. اگر قصد دارید با خودروهای شخصی راهی سفر شوید می توانید از مناظر دیدنی و لذت بخش میان جاده ای هم نهایت لذت را ببرید، اما ممکن است برای بازدید از جاذبه های مختلفی با مشکل پارک ماشین رو به رو شوید. عده ای دیگر سفر با وسایل حمل و نقل عمومی را ترجیح می دهند، بنابراین می توانند بلیط اتوبوس را تهیه کنند و سفر خود به این شهر پر از جاذبه های دیدنی را شروع نمایند. با رسیدن به پایانه می توانید از تاکسی های مسیری واقع در آن جا استفاده نمایید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.