غارهای رامسر

0 333

شهرستان رامسر در منتهی الیه غرب استان مازندران در شمال ایران و در کرانه جنوبی دریای خزر واقع است. کل مساحت این شهرستان 688 کیلومتر، که حدود 1 / 3 درصد کل مساحت استان را به خود اختصاص داده است. این شهر در عرض جغرافیایی 36 درجه و 49 دقیقه تا 36 درجه و 57 دقیقه شمال، و طول جغرافیایی 50 درجه و 38 دقیقه تا 50 درجه و 44 دقیقه شرقی قرار دارد و ارتفاع تقریبی آن از سطح آبهای آزاد 20 متر است. رامسر از سمت شرق به شیرود از غرب به شهر چابکسر دهستان اوشیان گیلان، از جنوب به کوه‌ های البرز و از سمت شمال به دریای مازندران می رسد. جاذبه های گردشگری آن نیز شامل ساحل دریا و پلاژ های ساحلی، آب گرم معدنی، آثار تاریخی چون هتل قدیم، کاخ موزه، موزه مردمشناسی رامسر و جنگل است. شهرهای شمالی ایران به علت معتدل بودن آب و هوا و طبیعت بی نظیری که دارند سالانه گردشگران زیادی را میزبانی می کنند. رامسر نیز، مانند بسیاری از شهرهای شمالی ایران از جاذبه های طبیعی بسیاری برخوردار است که بسیاری از افراد را به ست خود می کشاند. یکی از جاذبه های طبیعی این شهرستان غارهای رامسر است که به علت مرموز بودن یکی از اماکن پرطرفدار بین گردشگران هستند. در این بخش از مجله مستر بلیط برای شما در مورد این غارها اطلاعاتی ارائه می کنیم.

درباره غارهای رامسر

از آنجایی که شهرستان رامسر دارای آب و هوای معتدل و طبیعی بی نظیر و خاص سالانه تعداد زیادی از گردشگران به این منطقه سفر می کنند و به تفریح در طبیعت زیبای آن می پردازند. یکی از جذاب ترین جاذبه های طبیعی رامسر غارهای آن هستند. در ادامه در مورد غارهای این منطقه توضیحاتی برای شما ارائه می کنیم.

غار گرگر لوکا

 

معرغی غارهای رامسر

در این منطقه دو غار وجود دارد که نسبت به دیگر غارهای آن از شهرت بیشتری برخودار هستند و با نام های غار گرگر لوکا و غار بام بامه شناخته می شوند.

غار گرگر لوکا

غار گرگر لوکا در شمال شهرستان رامسر در استان مازندران قرار دارد. این غار شیبی تند دارد و در منطقه صعب العبور از ارتفاعات کوه ایلمیلی با دیواره های صخره ای واقع شده است. لوکا به زبان محلی به سوراخ و شیار گفته می شود. این غار عجیب بسیار زیبا و دیدنی است. اگر دوست داشته باشید از کوه بالا بروید می توانید با استفاده از تله کابین این کار را انجام دهید.

غار بام بامه

غار‌ بام بامه در شهرستان رامسر و در جنوب هتل رامسر و جنوب غربی محله رمک در میان جنگل های پوشیده از درختان کهنسال در فاصله دویست متری دامنه کوه قلعه بند قرار دارد. دهانه آن شبیه به مثلث بوده و عمقی برابر با حدودا ۴۰ متر دارد. احتمال می رود در گذشته محل اختفای اشیای با ارزش و عتیقه بوده است. غار بام بامه ديدنی، ترسناک و از عجايب رامسر به حساب می‌آید. بسیاری از گردشگران برای دیدن این غار به این منطقه می روند.

اگر قصد سفر به رامسر را دارید، خرید بلیط هواپیمای رامسر بهترین و سریع ترین گزینه است. استفاده از مستر بلیط برای این کار می تواند زحمت شما را کمتر کند و در کمترین زمان این کار را اجام دهید.

غار بام بامه

راه های دسترسی به غار

اگر تمایل دارید از این غارها دیدن به عمل آورید باید به شهرستان رامسر سفر کنید. برای رفتن به نزدیکی غارها هم می توانید از خودرو شخصی استفاده کنید و هم از وسایل حمل و نقل عمومی. ولی همانطور که می دانید استفاده از خودرو شخصی این سفر را برای شما سریع تر و آسان تر می کند.

بازدید از غارهای رامسر

در زمان بازدید از این غارها این نکته را در خاطر داشته باشید که باید از کوه بالا بروید، پس حتما وسایل لازم را با خود به همراه داشته باشید و به هیچ عنوان این کار را به تنهایی انجام ندهید و حتما با کسی به دیدن این غارها بروید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.