ترمینال و پایانه های مسافربری بوشهر کجاست؟ معرفی + راه‌های ارتباطی

0 5,167

بوشهر شهری بندری و مرکز استان بوشهر است. استان بوشهر از شمال با استان فارس، در شرق با استان هرمزگان و در غرب با استان خوزستان و از جنوب به خلیج فارس می رسد. ترمینال و پایانه های مسافربری بوشهر کجاست؟ با ادامه این مطلب می توانید جواب این سوال را پیدا کنید.

بیشترین رفت و آمد در این استان از طریق جاده ها انجام می‌گیرد. در حال حاضر شهر بوشهر مساحتی برابر با 984 کیلومتر مربع و 223،504 نفر جمعیت دارد. در این بخش به توضیحاتی چند از ترمینال مسافربری بوشهر می پردازیم. خرید بلیط از طریق مستر بلیط به راحتی و سریع انجام می شود.

معرفی ترمینال و پایانه های مسافربری بوشهر

ترمینال بوشهر

این ترمینال در قسمت جنوبی شهر، در فاصله 14 دقیقه ای از مرکز شهر و در جاده بوشهر برازجان  قرار دارد. فاصله آن تا فرودگاه بوشهر 8 کیلومتر و 13 دقیقه زمان رسیدن از آنجا به فرودگاه است. قرار گرفتن آن در بیرون از شهر باعث جلوگیری از ترافیک و ازدحام شهری می شود که می توان آن را از مزایای این ترمینال دانست. در حال حاضر با 120 دستگاه اتوبوس، 150 مینی بوس و 110 تاکسی در حال خدمت رسانی به مسافران است. 11 شرکت مسافربری داخلی نیز در این مکان در حال ارائه خدمات خود هستند.

مسیرهای خروجی و ورودی ترمینال بوشهر

فاصله نسبتا زیاد این شهر از شهر های دیگر ایران باعث شده است سرویس های متنوعی برای سرتاسر ایران داشته باشد. از مسیر های خروجی این ترمینال می توان به تهران، پایانه کرج، پایانه کاوه (اصفهان )، مشهد پایانه امام رضا، اهواز، آبادان، ایذه، ماهشهر، خرمشهر، شلمچه، شیراز، کازرون، اراک، ترمینال بندرعباس، میناب، پایانه کرمانشاه، پایانه همدان، ملایر، شهرکرد، دهدشت، یزد و دیر اشاره کرد. برخی از این مسیرها اصطلاحا بین راهی هستند و به صورت مستقیم سرویسی برای آنها وجود ندارد.

ترمینال و پایانه های مسافربری بوشهر

علاوه بر مسیر های خروجی از مبدا این ترمینال برای مقاصد بالا سفر ایجاد شده است، از شهرهای مختلفی به سمت این ترمینال نیز سرویس هائی وجود دارد. تهران پایانه جنوب، قم، کرج، اصفهان، شاهین شهر، مشهد مقدس، پایانه اهواز، آبادان، اندیمشک، بهبهان، خرمشهر، دزفول، شوش، شیراز، پایانه امیرکبیر (شیراز)، کازرون، پایانه اراک، پایانه بندرعباس، کرمانشاه، پایانه سنندج، همدان، ملایر، شهرکرد، بروجرد، دهدشت، یزد و دیر سرویس های ورودی این ترمینال هستند.

شرکت های مسافربری فعال در ترمینال بوشهر

شرکت های مختلفی در این ترمینال مشغول به کار هستند، آنها مسئولیت ایجاد سرویس برای مقاصد مختلف و همینطور هماهنگ کردن سرویس های ورودی را دارند. از این شرکت های مسافربری می توان شرکت مسافربری سیر و سفر ایران، شرکت مسافربری آریا سفر آسیا، شرکت مسافربری آسیا سفر، شرکت مسافربری رویال سفر، شرکت مسافربری ایران پیما، تک سفر، شرکت مسافربری همسفر چابکسواران، شرکت مسافربری ترابر سیر بی تا، شرکت مسافربری عدل و شرکت مسافربری ترابر بی تا را ذکر کرد. این شرکتها علاوه بر حمل و نقل مسافر وظیفه جا به جائی بار از طریق اتوبوس برای این مقاصد را نیز دارد.

امکانات رفاهی ترمینال بوشهر

دفاتر نمایندگی فروش بلیط اکثر تعاونی ها و شرکت های مسافربری، سکوهای سوار و پیاده شدن به طور جداگانه برای هر شرکت،  اتوماسیون حمل بار بوشهر، سالن های انتظار متفاوت و بزرگ، سالن های غذاخوری و کافی شاپ، دستگاه های آبسردکن، رمپ ویژه معلولان، پارکینگ، مسجد و نمازخانه، حمام و آرایشگاه، شعبه بانک ملت، دستگاه های خودپرداز، تلفن های همگانی، غرفه های فروش اجناس و خوراکی ها و سوغاتی، ایستگاه پایانه ه‏ای اتوبوس های شرکت واحد، دفتر نمایندگی تاکسیرانی شهر بوشهر، نیمکت های سایبان دار در محوطه پایانه، خدمات مکانیکی و کارواش و خوابگاه مجهز رانندگان از امکانات این ترمینال به شمار می روند.

در مجله مستر بلیط می توانید مطالبی در مورد جاذبه های گردشگری مختلف اطلاعات زیادی را کسب کنید.

در صورت رفت و آمد با خودرو شخصی می توانید از پارکینگ ترمینال استفاده کنید که به صورت شبانه روزی خدمات خود را به مسافران و همراهان آنها ارائه می دهد. کافی و شاپ و رستوران های مختلف برای رفاه مسافرانی که تازه از راه می رسند همینطور افرادی که نیاز به نوشیدن یا خوردن غذا دارند تعبیه شده است. خوابگاه پیشرفته ای برای رانندگان غیر بومی که نیاز به استراحت بین دو سرویس خود دارند قرار داده شده است. اگر احتیاج به فضای باز داشته باشید می توانید از نیمکت های سایه بان دار در محوطه استفاده کنید. خودپردازهای انواع بانک ها در سالن های انتظار آن قرار داده شده است که با به کار بردن آنها می توانید عملیات بانکی مورد احتیاجتان را انجام دهید.

ترمینال و پایانه های مسافربری بوشهر

راه‌های دسترسی به ترمینال بوشهر

قرار گرفتن ترمینال در بیرون از شهر علاوه بر مزایایی که دارد کمی دسترسی به آن را مشکل می کند. خوشبختانه به خاطر وجود تاکسی های ویژه در ترمینال و همینطور اتوبوس های شهری که در این مسیر فعالیت دارند رفت و آمد بین شهر و ترمینال آسان شده است.

ترمینال و پایانه های مسافربری بوشهر

از ترمینال هائی که در سر تا سر استان وجود دارد می توان به پایانه مسافربری گناوه، پایانه مسافربری دیلم، پایانه مسافربری جم، پایانه مسافربری عسلویه، پایانه مسافربری برازجان، پایانه مسافربری خورموج اشاره کرد.

پایانه مسافربری گناوه

از این ترمینال برای شهرهایی همچون تهران، کرج، اصفهان، شاهین شهر، آبادان، شلمچه، شیراز، بندرعباس و شهرکرد سرویس وجود دارد. از امکانات آن می توان فروشگاه مواد غذایی، سرویس بهداشتی، تلفن همگانی، نمازخانه را بیان کرد. شرکت های مسافربری ایمن سفر ایرانیان، سیر و سفر ایران، عدل، لوان نور، آریا سفر آسیا و رویال سفر در این ترمینال فعالیت دارند.

پایانه مسافربری عسلویه

مسیر های خروجی ترمینال شامل تهران، اصفهان ترمینال های کاوه و صفه، زرین شهر، فولادشهر، اهواز، آبادان، اندیمشک، ایذه، ماهشهر، بهبهان، شلمچه، دزفول، مسجد سلیمان، شیراز، بندر عباس، کرمانشاه، همدان، شهرکرد، فارسان، خرم آباد، یاسوج، دهدشت و گناوه می شود. شهرهائی که مقصد آنها عسلویه است به این شرح می باشند: تهران پایانه جنوب، اصفهان ترمینال کاوه، شهررضا، فولادشهر، شاهین شهر، اهواز، آبادان، اندیمشک، ایذه، ماهشهر، بهبهان، دزفول، شوش، شوشتر، شیراز، بندرعباس، کرمانشاه، سنندج، همدان، شهرکرد، بروجن، خرم آباد، دهدشت. شرکت های مسافربری که وظیفه برنامه ریزی این سفرها را دارند تک سفر ایرانیان، آسیا سفر، ایمن سفر هستند.

ترمینال و پایانه های مسافربری بوشهر

راههای ارتباطی ترمینال و پایانه های مسافربری بوشهر

ترمینال بوشهر

آدرس مابین بزرگراه بوشهر برازجان و بزرگراه بوشهر دیر، جنب پمپ گاز جهان بخش صالحی
تلفن ۰۷۷۳۳۵۷۰۰۳۷

ترمینال عسلویه

آدرس بزرگراه بندر کنگان، خیابان پتروشیمی برزویه، جنب شرکت جم الفین دهم
تلفن ۰۷۷۳۷۲۶۲۴۳۳

ترمینال گناوه

آدرس خیابان بهار، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی
تلفن ۰۷۷۳۳۱۲۴۶۸۶

اگر در مورد هر یک از ترمینال و پایانه های مسافربری بوشهر نظری دارید می توانید با ما در بخش کامنت ها در میان بگذارید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.