کویر بشرویه

0 169

بدون شک همه ما عکس هایی را از کویرهای زیبا و یکدست در فضای مجازی و حتی تلویزیون مشاهده کرده ایم. کویر بشرویه یکی از زیباترین کویرهای ایران است که به جرأت می توان گفت حدود ۹۰ درصد عکس های منتشر شده که شما مشاهده می کنید، از این مکان است. این نقطه شگفت آور، یک کویر صاف و بی نقص به شمار می رود، که همین موضوع باعث شده است تا بازدید از آن برای عموم و گردشگران جالب باشد. همچنین کویر بشرویه علاوه بر این که با عنوان یکی از زیباترین جاذبه های بشرویه و استان خراسان جنوبی شناخته می شود، لقب زیباترین کویر کشور ایران را هم به خود اختصاص داده است. حال برای آشنایی با جزئیات آن، پیشنهاد می کنیم حتما در ادامه مستر بلیط با ما همراه باشید.

درباره کویر بشرویه

درباره کویر بشرویه

کویر بشرویه، همانند هر کویر دیگری یک مکان بسیار وسیع محسوب می شود، که از شن و خاک پوشیده شده است. در واقع این جاذبه با عنوان ریگزار بشرویه هم شناخته می شود. زیرا در سراسر این کویر ریگ های کوچک و بزرگی دیده می شوند که همین موضوع کویر را از بقیه کویرهای موجود درایران متمایز کرده است. موضوع بسیار جالبی که درباره این نقطه گردشگری وجود دارد، داستان جالب و افسانه ای آن است. در واقع مردم بومی و محلی بشرویه بر این عقیده اند که کویر یا ریگزار بشرویه داستان ها و اسرار هیجان انگیزی دارد که تنها مردمانی که درست کار باشند می توانند آن را متوجه شوند. از همین رو هرساله افراد بسیار زیادی برای مطلع شدن از این اسرار و دیدن زیبایی های بی نقص کویر، به بشرویه سفر می نمایند‌. البته نباید شتر سواری در کویر و رصد ستارگان را در شب نادیده گرفت. کویر بشرویه شاید یک منطقه خاکی باشد اما جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیار زیادی دارد.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

در واقع بشرویه یکی از شهرستان هایی است که علاوه بر جاذبه های متعدد گردشگری، نمک زارها و کویرهای زیادی هم دارد. با این وجود این جاذبه گردشگری و ریگزار  بشرویه، یکی از مشهور ترین آن ها هم در سراسر استان خراسان جنوبی و هم ایران است. همچنین ریگزار بشرویه، مساحت و وسعت بسیار زیادی نیز دارد که باید ذکر کنیم لقب بزرگترین کویر را هم به خود اختصاص داده است. در واقع این کویر همانند بقیه کویرها، هیچ ساختمان یا حتی درختی ندارد‌. اما همین یکدست بودن خاک ها باعث شده تا بازدید از این نقطه، برای گردشگران جالب و هیجان انگیز باشد. همچنین طبق تحقیقات مجله مستر بلیط، ریگزار بشرویه با جاذبه های مهم دیگر بشرویه هم در فاصله کمی قرار دارد که شما می توانید پس از مشاهده این نقطه زیبا و آرامشبخش، سری هم به آنجا بزنبد. البته لازم است بیان کنیم در این نقطه حیواناتی هم قابل مشاهده هستند که برای حفظ محیط زیست  بهتر است به آن ها آسیبی نرسانید و مراقب سلامتی خود هم باشید.

شرایط بازدید از کویر بشرویه

شرایط بازدید از کویر بشرویه

برای بازدید کردن از کویر و ریگزار بشرویه، نیاری نیست بلیطی رزرو کنید یا برای سفر و بازدید مقدمات زیادی را طی نمایید. برای این که بتوانید کویر و ریگزار بشرویه را مشاهده نمایید تنها کافیست تا به این شهرستان زیبا و پر از عجایب دیدنی دیگر سفر کنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

این کویر در استان خراسان جنوبی واقع شده است که با تمام وسایل نقلیه می توان به آنجا سفر کرد. البته باید توجه داشته باید برای کویر گردی، بهتر است از وسایل نقلیه مناسب استفاده نمایید. زیرا کویر از شن ها و ریگزارها پوشیده و ماشین ها و سایل نقلیه دیگر ممکن است در هنگام رفت و آمد دچار مشکل شوند‌. همچنین پس از تهیه بلیط اتوبوس بشرویه و سفر به این شهرستان، فراموش نکنید که یک شب را هم در کویر بگذرانید، زیرا شب های کویر، تجربه ای تکرار نشدنی و بسیار زیبا هستند.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.