منطقه گردشگری بولاغلار

0 260

اردبیل یکی از زیباترین استان های کشور ایران به شمار می رود که از جاذبه های گردشگری و تفریحی زیادی پوشیده است و هر یک از شهرستان های آن زیبایی های منحصر به فرد خود را دارند. شهرستان نیر هم از دیگر شهرهای استان اردبیل مستثنا نیست و دارای مکان های تفریحی متعددی است. منطقه گردشگری بولاغلار، یکی از زیباترین مناطق تفرجگاهی در این شهر است که طرفداران بسیار زیادی دارد. این منطقه زیبا، با ویژگی ها و امکانات مخصوصی که دارد، به خوبی نیاز گردشگران و توریستان را از یک مکان تفریحی بر طرف می کند و به یک مکان برای یک گشت و رفع خستگی تبدیل شده است. در ادامه با مجله مستر بلیط همراه شوید تا همه چیز را راجب این منطقه زیبا برای شما شرح دهیم.

درباره منطقه گردشگری بولاغلار

درباره منطقه گردشگری بولاغلار

منطقه گردشگری بولاغلار، مکانی است که از چشمه ها و رودخانه های متعدد پوشیده شده و با درختان سرسبزی که در اطراف آن واقع شده، و یک مکان بسیار مناسب برای گذراندن اوقات است. همچنین در اطراف مجموعه، انواع پوشش های گیاهی هم وجود دارد که برخی از آنان درمانی و حتی بعضی هم خوراکی هستند. در کل این مجموعه تفریحی، وسعت نسبتا زیادی دارد و جزو مناطق گردشگری استان اردبیل به شمار می رود. این منطقه، با رودخانه های پرخوش و چشمه های شفاف، مکان بسیار مناسبی برای لذت بردن از طبیعیت زیبا و بکر می باشد که حتی با وجود برخی از امکانات موجود، می توان لدت کامل یک تفریح را با عمق وجود احساس کرد. به عنوان مثال اسب سواری، پیاده روی در اطراف و … امکاناتی از این قبیل هستند که استفاده کردن از آن ها هم کاملا راحت و بدون دردسر است.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

طبق تحقیقات مستر بلیط، منطقه گردشگری بولاغلار، یکی از بزرگترین مناطق گردشگری در شهرستان نیر محسوب می شود و پوشش گیاهی هم در این منطقه بسیار زیاد است. وجود انواع چشمه های آبی و رودخانه ها، سبب می شود تا حتی در گرم ترین زمان تابستان، هوای این منطقه خنک و دلپذیر باشد و درختان هم با ایجاد سایه بر روی زمین، مکانی خنک را برای گردشگران فراهم کنند. در این مجموعه، آلاچیق هایی هم وجود دارد تا بازدید کنندگان به راحتی بتوانند در منطقه گردشگری بولاغلار، استراحت کنند و حتی روزهای بارانی هم بتوانند به این محوطه بروند‌. بر روی دریاچه ها و چشمه ها هم پل هایی وجود دارد تا افراد از آن عبور کنند و به بخش دیگر بروند. اگر قصد بازدید از این منطقه گردشگری بسیار زیبا را دارید، حتما در اوایل فصل بهار یا تابستان به آنجا بروید، زیرا در کل استان اردبیل جزء شهرهای پر بارش محسوب می شود و زمستان های سردی هم دارد. برای این که نهایت لذت را از این مجموعه تفرحی ببرید، دیدن گیاهان سرسبز و تازه را در اردبیهشت ماه به هیچ وجه از دست ندهید.

شرایط بازدید از منطقه گردشگری بولاغلار

شرایط بازدید از منطقه گردشگری بولاغلار

برای بازدید کردن از این مجموعه هیچ محدودیتی وجود ندارد و همه افراد با تهیه کردن بلیط اتوبوس نیر، می توانند به انجا بروند و از این مکان بسیار زیبا بازدید کنند. اگر قصد استراحت کردن در این مکان را دارید، از بردن وسایل های لازم و ضروری غافل نشوید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

این منطقه گردشگری حدود ۳۰ کیلومتر با اردبیل فاصله دارد و در نزدیکی شهرستان نیر واقع شده است که افراد و بازدید کنندگان می توانند با تمامی وسایل نقلیه به درون محوطه بروند و از آن جا بازدید کنند. البته به یاد داشته باشید که وسایل نقلیه از قبیل ماشین و … تا حد معینی اجازه پیشروی دارند و بقیه مسیر را باید با دوچرخه یا پیاده طی کرد. از این که تا انتها با ما همراه بودید از شما سپاسگذاریم.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.