اسکله بریس

اسکله بریس؛ تاریخچه + راه های دسترسی

اسکله بریس کجاست؟ چابهار شهری بندری در استان سیستان و بلوچستان می باشد که به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد از لحاظ تجاری و بازرگانی بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است.

علاوه بر این موضوع جاذبه های گردشگری زیادی را درون خود جای داده که باعث شده گردشگران هم توجه بسزایی به این شهر داشته باشند. آب و هوای این شهر آن طور که از اسم آن مشخص است در همه فصل های سال بهاری و معتدل است بنابراین می توانید در هر زمانی که بخواهید راهی این شهر پر جاذبه شوید.

یکی از جاذبه های گردشگری چابهار بندر بریس می باشد که در امتداد دریای عمان و اقیانوس هند واقع شده که در 60 کیلومتری از شرق چابهار قرار دارد. اگر شما هم قصد دارید به این اسکله گردشگری بروید می توانید با مراجعه به مجله مستر بلیط تمامی اطلاعاتی را که نیاز دارید به دست آورید.

تاریخچه

تاریخچه اسکله بریس

بندر ماهیگیری بریس در بزرگ ترین روستای سیستان و بلوچستان قرار دارد. بریس در پس کوه های بلند واقع شده و حدود 100 سال پیش 35 خانه و 30 شناور در آن وجود داشته است. می توان گفت بومیان بریس از میدها و مید ها از ساکنان چابهار به شمار می روند، بنابراین قدمت این روستا به حدود نیم قرن می رسد و روستایی نو پا به شمار می رود.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چابهار و برترین مقاصد گردشگری آن، مجموعه مقالات “چابهار” را مطالعه نمایید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

بندر صیادی بریس که در گذشته به عنوان روستا از آن یاد شده در حاشیه شمالی دریای عمان قرار دارد. به دلیل موقعیت قرار گیری این روستا و داشتن اسکله و بندر صیادی مردمان آن جا به مرور زمان از روستای بریس مهاجرت نمودند.

روستای بریس در 5 کیلومتری از بندر بریس قرار داشت که به تدریج خالی از سکنه شد. بریسی که اخیرا به وجود آمده روز به روز در حال توسعه است و با اجرای طرح های عمرانی که بر روی این بندر انجام می دهند بدون شک به منطقه ای شهری تبدیل خواهد شد.

بندر بریس بر روی لایه های ماسه سنگی متراکم صدف دار در دوران سوم زمین شناسی قرار دارد و بارندگی در بریس بسیار کم است و در صورتی که بارندگی وجود داشت باشد تالابی مشرف به نوار ساحلی ایجاد می شود که می تواند یکی از بی نظیر ترین مناظر طبیعی شود.

قبل از اینکه به بندر بریس برسید چند خانه متروکه وجود دارد در آن جا بومیان بریس زندگی کرده اند. در بندر بریس صیادی با همت مردمان اهالی آن جا بسیار رونق دارد . بریس بندری می باشد که صیادان آن در ساحل های کوچک و بزرگ در زیر آفتاب سوزان مشغول به صید ماهی می شوند و علاقه زیای به فعالیت خود دارند.

از 15خرداد ماه طوفان هایی شروع می شود و تا آخر مرداد ادامه پیدا می کند که باعث می شود شناور ها به بندر نروند، عمده ماهی هایی که در این بندر صید می شوند حلوای سیاه و سفید، ماهی شوریده، و سرخو می باشد.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

بدون شک یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر دیدن جاذبه های گردشگری می باشد. چابهار جاذبه های گردشگری زیادی را درون خود جای داده است. اسکله بریس یکی از زیبا ترین جاذبه های چابهار به شمار می رود. برای بازدید از این بندر نیازی نیست که هیچ هزینه ای را پرداخت نمایید.

راه های دسترسی به اسکله بریس

برای دسترسی به این بندر می توانید از خودروی شخصی و وسایل نقلیه عمومی استفاده نمایید. هنگامی که قصد دارید با اتوبوس به چابهار سفر کنید می توانید با مراجعه به سایت مستر بلیط اقدام به خرید بلیط اتوبوس چابهار نمایید و در 60 کیلومتری از چابهار باید پیاده شوید تا بتوانید به اسکله بریس دسترسی داشته باشید و بقیه راه را با استفاده از دیگر وسایل نقلیه طی نمایید. اگر از خودروی شخصی استفاده نمایید می توانید تا خود را با ماشین خود طی نماید و در کنار اسکله پیاده شوید.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل چابهار شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *