کارتینگ بابلسر

0 196

کارتینگ از جمله تفریجات و ورزش هایی به شمار می رود که در بین افراد طرفداران زیادی دارد. کارتینگ نوعی مسابقه با یک وسیله نقلیه چهار چرخ کوچک به شمار می رود، که به کارتینگ معروف است. در آغاز، اولین کارتینگ در لس آنجلس توسط آرت انجل در سال 1956 ایجاد شد. اولین مسابقه رسمی سازمان یافته با ده ها دستگاه در سال 1957 در پارکینگ گل رز معروف در پاسادنا، کالیفرنیا برگزار شد. اولین تولید کننده ماشین های کارتینگ، یک شرکت آمریکایی در سال 1957 بود. بعدها، در دهه 1960، موتور سیکلت نیز برای استفاده در کارتینگ اضافه شد. امروزه در سراسر جهان می توان نمونه های زیادی از پیست های کارتینگ را مشاهده کرد. در ایران و در شهرهای مختلف آن نیز کارتینگ های زیادی وجود دارد که یکی از آنها در شهرستان بابلسر استان مازندران وجود دارد و با نام کارتینگ بابلسر شناخته می شود. در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد این کارتینگ اطلاعاتی را جمع آوری کرده ایم که در اختیار شما قرار می دهیم تا در صورتی که به این شهرستان سفر کردید سری به این کارتینگ بزنید و لحظات خوبی را تجربه کنید.

معرفی کارتینگ بابلسر

معرفی کارتینگ بابلسر

شهر بابلسر یکی از شهرهای شمالی ایران است که سالانه افراد زیادی برای گذران اوقات فراغت به آنجا سفر می کنند. این شهر در مدار معتدل گرم واقع شده و ضریب اعتدال این شهر بسیار معتدل است. این ناحیه با میانگین سالیانه دمای 18.4 درجه سانتیگراد، بارش سالیانه ۷۹۱ میلی‌متر و ۷۹ درصد رطوبت یکی از بهترین آب و هوا های کشور را دارد. در این شهر بادهای مختلفی می وزد که از میان آنها می توان بادهای دشت وا، گله وا (وا به زبان مازندرانی: باد)، خزری، بادسام، کوسری وا، دشت واستریک، گله واستریک، استرآبادی وا، صورت وز و آفتاب شو را نام برد. در این شهر انواع مختلفی از جاذبه های گردشگری وجود دارد که یکی از آنها کارتینگ بابلسر نامیده می شود. این کارتینگ در نزدیکی ساحل و در بلوار علیزاده شهر بابلسر واقع شده است. نزدیکی این محوطه به ساحل را می توان یکی از مزایای آن به شمار آورد. زمانی که به این شهر سفر می کنید می توانید برای گذران اوقات فراغت خود به این کارتینگ بروید و لحظاتی هیجان انگیز را در کنار همسفرانتان تجربه کنید. پیست کارتینگ بابلسر، بزرگ ترین پیست ساحلی کشور در سال ۱۳۹۰ در زمینی به مساحت یک هکتار واقع در بلوار ساحلی، پارکینگ هشتم افتتاح شد.

ساختار و بخش های مختلف کارتینگ

ساختار و بخش های مختلف کارتینگ

همانطور که گفته شد، این کارتینگ در پارک ساحلی شهر بابلسر قرار دارد و مساحتی برابر با بیست هزار متر مربع دارد. در این مکان علاوه بر پیست کارتینگ، می توانید شاهد کافی شاپ و پیست موتور چهار چرخ نیز باشید. پس از استفاده از کارتینگ می توانید زمانی را نیز در کافی شاپ و پیست موتور های چهار چرخ بگذرانید. در این مکان ماشین های گوناگون همراه با وسایل و تجهیزات ایمنی در اختیار مراجعین قرار می گیرد. علاوه بر این قبل از اینکه سوار بر ماشین ها شوند به آنها آموزش داده می شود که چگونه از ماشین ها استفاده شود و کار با آنها را آموزش می دهند. بازی هایی که می توانید در این مرکز انجام دهید شامل کارتینگ ۲ نفره، کارتینگ ۱ نفره، پینت بال، بیلیارد ، پینگ پونگ، فوتبال دستی، دارت، ایرهاکی، عینک واقعیت مجازی، جیپ، چهار چرخ و جت اسکی می شود.

راه های دسترسی به پیست کارتینگ

راه های دسترسی به پیست کارتینگ

برای اینکه به این مکان بروید هم می توانید از خودرو شخصی و هم وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید و در هر دو صورت باید خود را به پارک ساحلی بابلسر در بلوار علیزاده برسانید. اگر با خودرو شخصی به این مکان رفتید می توانید ماشینتان را در پارکینگ شهر قرار دهید و سپس کمی از مسیر را پیاده تا داخل محوطه طی کنید. برای رفتن به شهر بابلسر هم می توانید از اتوبوس استفاده کنید و بلیط اتوبوس بابلسر را از مستر بلیط به صورت آنلاین و در کمترین زمان تهیه کنید.

بازدید از کارتینگ بابلسر

برای استفاده از این محوطه باید هزینه ای را در قبال سوار شدن به وسایل کارتینگ بپردازید. در ضمن می توانید از کافی شاپ هم بهره ببرید و پس از آن هم قدمی در ساحل بزنید و از منظره فوق العاده دریا لذت ببرید و لحظاتی خاص را تجربه کنید. این محوطه می تواند مکان مناسبی برای تفریحات آخر هفته به شمار آید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.