در هر شهری از ایران، بام هایی وجود دارد که در بلند ترین قسمت شهر واقع شده اند. این بام ها، زیبایی و ابهت شهر را نشان می دهند و حتی در برخی از مواقع، مکان هایی برای رفع خستگی و اضطراب هستند و معمولا برخی افراد، در آنجا از محیط آرامش کسب می کنند. بام سبز لاهیجان هم یکی از مشهور ترین ارتفاعات است که علاوه بر مشاهده کردن منظره چشم گیر لاهیجان، می توانید از تله کابین یا حتی جاذبه های دیگر شیطان کوه استفاده کنید. برای این که موقعیت مکانی دقیق این مجموعه زییا و پر از نشاط را بیابید، کافی است که تا انتها با مجله مستر بلیط همراه شوید.

درباره بام سبز

بام سبز لاهیجان، تنها یکی از جاذبه های متعدد لاهیجان است که طرفداران بسیاری هم در بین مردم بومی و هم مسافران دارد. این مجموعه سرسبز، بر فراز شیطان کوه قرار گرفته است و تقریبا از تمام منظره شهر لاهیجان، پشتیبانی می کند. بام سبز، به قدری زیبا و دلنواز است که با بازدید کردن از آن جا شما احساس می کنید، در میان بهشت قرار گرفته اید؛ زیرا لاهیجان هم آب و هوای بسیار خوب و خنکی دارد و هم شهر از درختان و تپه های سرسبز پوشیده شده است.

درباره بام سبز

نقشه و معرفی بخش های مختلف

با بازدید کردن از بام سبز، شما می توانید از چند امکانات مهیج دیگر استفاده کنید که برخی از آن ها عبارت اند از:

شهربازی

وجود شهربازی در بام سبز، یک نکته مثبت است که  بازدید عموم را از بام سبز افزایش می دهد. زیرا اکثر افراد می توانند سوار چرخ و فلک شوند و شهر لاهیجان را از نمای دیگری تماشا کنند. این شهر بازی، تقریبا تمام وسایل های بازی را دارد و اکثر آن ها، وسیله هایی هستند که به ارتفاع های بلند ختم می شوند و حس هیجان را به انسان منتقل می کنند. همچنین قیمت شهر بازی، از بام سبز جدا است و برای این که سوار هر وسیله ای شوید، باید بلیط تهیه کنید و هزینه نسبتا کمی بپردازید.

استخر و آبشار

شیطان کوه، که بام سبز در آن قرار دارد، دارای آبشار مصنوعی است. این آبشار به گونه ای که است که آب از طریق لوله به سمت بالا می رود و سپس به صورت آبشار سرازیر می شود. آب هایی هم که پایین می روند، در یک استخر کوچک مستطیلی جمع می شوند و دوباره توسط لوله ها بالا می روند. همچنین این استخر و آبشار نسبتا کوچک، باعث زیبایی چند برابر بام سبز و شیطان کوه شده است و به همین دلیل اکثر کسانی که به بام سبز می روند، قصد بازدید کردن از این استخر و آبشار را دارند‌.

تله کابین

یکی دیگر از وسایلی که می توان با آن شهر لاهیحان را از ارتفاع تماشا کرد، تله کابین احرار است. این مجموعه دارای 36 ته کابین 6 نفره است که دو ایستگاه دارد که یکی در دامنه و دیگری بر روی قله شیطان کوه، قرار گرفته است و نام آن ایستگاه را تاج خروس می نامند. شما اگر سوار تله کابین شوید، می توانید دشت ها و تپه های سرسبز لاهیجان را مشاهده کنید و عمق زیبایی را با تمام وجود احساس کنید. البته استفاده کردن از این امکانات شرایطی دارد که در ادامه مستر بلیط آن ها را برای شما شرح می دهد.

تله کابین

شرایط بازدید از بام سبز

شما برای این که از بام سبز بازدید کنید، هیچ محدودیتی ندارید؛ اما اگر بخواهید  از مجموعه های تفریحی مانند تله کابین و… استفاده کنید، باید حتما در حین ساعاتی که تعیین شده است به آن جا بروید. برای بازدید از بام سبز، اگر کودکی به همراه دارید، حتما مراقب آن باشید، زیرا بام در ارتفاعات نسبتا زیاد قرار دارد.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

بام سبز دقیقا بر روی شیطان کوه در شهر لاهیجان و استان گیلان واقع شده است. برای بازدید کردن از بام سبز، شما می توانید از هر وسیله نقلیه که در اختیار دارید استفاده کنید تا به قله برسید یا حتی پله های طولانی را به صورت پیاده روی طی کنید‌ و از منظره و ه های سرسبز هم لذت ببرید. اگر هم که ساکن شهر دیگری هستید و قصد سفر کردن به لاهیجان را دارید، کافی است که بلیط اتوبوس لاهیجان را تهیه کنید و به راحتی به مقصد مورد نظر خود برسید و از بام سبز هم بازدید کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *