آبشار روخانکول

آبشار روخانکول؛ تاریخچه + راه های دسترسی

سفر به طبیعت و بازدید از فضای سرسبز آن روحیه مثبتی به ما خواهد داد و هر فردی با دیدن جاذبه های طبیعی بدون شک سرشار از انرژی خواهد شد. رشت یکی از شهرهایی است که به دلیل دارا بودن از آب و هوایی معتدل دارای طبیعت بی نظیری است، که می تواند یکی از گزینه های مناسب برای تفریح باشد.

از جاذبه های طبیعی رشت می توان دریاچه سقالکار، آبشار دودوزن، پارک جنگلی سراوان، آبشار روخانکول و .. را نام برد. در این مطلب در مجله مستر بلیط به بحث در مورد آبشار روخانکول خواهیم پرداخت و اطلاعات ضروری آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تاریخچه آبشار روخانکول

آبشار روخانکول به عنوان یکی از زیبا ترین جاذبه های طبیعی کشور شناخته می شود که در رشت واقع شده است. آبشار روخانکول پدیده ای طبیعی و از سال ها پیش این آبشار در این شهر قرار داشته است، بنابراین نمی توان تاریخی دقیقی از به وجود آمدن آبشار روخانکول را برآورد کرد.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

آبشار روخانکول کمک زیادی به جنگل هیرکانی رشت می کند و آن را بسیار زیباتر جلوه می دهد. هرساله گردشگران زیادی برای بازدید از این منطقه خوش آب و هوا راهی رشت می شوند.

آبشار روخانکول علاوه بر زیبایی چشم نوازی که دارد، داری آب و هوای مناسبی است، بنابراین برای تفریحات یک یا دو روزه جای بسیار مناسبی است. آبشار روخانکول یکی از مناطقی، که  برای گردشگری بسیار مناسب است.

این آبشار در نزدیک امام زاده هاشم در مسیر تهران به سمت رشت قرار گرفته است. آبشار روخانکول دقیقا در قلب جنگل های هیرکانی است. برای رفتن به این آبشار نمی توان از ماشین استفاده کرد بلکه با نیسان هایی که آن جا قرار دارند می توان تا نزدیکی آبشار رفت.

اگر قصد دارید برای بازدید از این آبشار راهی شوید بهتر است به سایت مستر بلیط مراجعه کنید و علاوه بر خرید بلیط مورد نیاز اطلاعات مورد نیاز سفر را هم به دست آورید.

در تمامی فصل های سال آبشار روخانکول زیبایی خود را حفظ می کند، اما برای اینکه بتوانید نهایت لذت را از سفر خود برید می توانید در فصل بهار یا تابستان راهی این شهر شوید. با رفتن به این آبشار می توانید قطرات شبنم را بر روی صورت خود حس کنید که تجربه ای غیر قابل وصف را برای شما به وجود خواهد آورد.

با توجه به اینکه پیاده روی زیادی پیش رو دارید باید یک کوله پشتی را با خود به همراه داشته باشید و در آن وسایل ضروری سفر را قرار دهید. برای سریع رسیدن به مقصد بهتر است که از هواپیما استفاده نمایید و بلیط هواپیما رشت را تهیه کنید و سفر خاطره انگیز خود را شروع نمایید.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

جاذبه های طبیعی یکی از بهترین مکان هایی هستند که در هنگام سفر توجه هر مسافر و گردشگری را به خود جلب می کنند. با رفتن به رشت می توانید از طبیعت بکر و دست نخورده این شهر دیدن نمایید و برای رفتن به آبشار روخانکول و بازدید از این منطقه تنها باید وسایل ضروری را با خود به همراه داشته باشید و سعی کنید که نظافت را در اطراف آبشار رعایت نمایید.

راه های دسترسی به آبشار روخانکول

عده ای از افراد هنگام مسافرت قصد دارند از وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس استفاده نمایند از این رو با مراجعه به سایت مستر بلیط می توانید بلیط اتوبوس رشت را خریداری کنید و زمانی که به مقصد رسیدید باید از تاکسی یا ماشین های کرایه ای استفاده نمایند، به این صورت که بعد از اینکه به امام زاده هاشم رسیدید باید به روستای گراور وارد شوید و خود را به مسیر پیاده روی آبشار روخانکول برسانید.

اگر هنگام راهی شدن به سوی رشت از ماشین های شخصی بهره می برید می توانید بدون اینکه نیاز باشد که به دنبال تاکسی و ماشین های اجاره ای باشید تا مسیر پیاده روی آبشار را خود طی نمایید.

برای خرید بلیط قطار می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل رشت شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *