تاکسی هوایی

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

تاکسی هوایی

انواع مختلفی از روش های حمل و نقل وجود دارد و این روش ها از گذشته تا به اکنون پیشرفت زیادی کرده است. وسایل مختلفی برای جا به جایی مسافران به وجود آمده است. یکی از این روش ها، تاکسی هوایی است که عمر چندان زیادی در این زمینه ندارد و به تازگی وارد این عرصه شده است.

کاربرد های تاکسی هوایی

شاید به این موضوع فکر کنید که برای چه کارهایی می توان از تاکسی های هوایی استفاده کرد و در چه مواقعی این وسیله به کار شما می آید. در ادامه تعدادی از کابردهای آن را برای شما می آوریم. اولین کاربرد تاکسی هوایی پرواز یک روزه رفت و برگشت به مقصد دور افتاده و کم بازدید است، زمانی ممکن است شما نیاز داشته باشید به مقصدی بروید که تعداد پروازهایی که به آن انجام می شود بسیار کم است و یا اصلا پروازی ندارد، در این صورت تاکسی های هوایی می تواند یکی از گزینه های موجود برای شما باشد. پرواز به یک فرودگاه منطقه ای با باند کوتاه می تواند کار سفر با هواپیما را برای شما مشکل کند که راه حل این موضوع نیز تاکسی هوایی است که بخاطر داشتن هواپیما های کوچک این مشکل را حل کرده است. پرواز برای رویداد های مهم یا فوری تجارت (امضای قرارداد، جلسه بحران و غیره) از دیگر کاربرد های آن به شمار می رود، از آنجایی که برخی شرکت ها دارای فعالیت بسیار هستند و برخی از مدیران آنها مجبور هستند در یک روز به چندین منطقه مختلف سفر داشته باشند، تاکسی هوایی می تواند این موضوع را برای آنها تسهیل و تسریع کند. نقل و انتقالات ورزشکاران، رویدادهای خانوادگی، تورهای هنری نیز می تواند توسط تاکسی هوایی انجام شود. ممکن است شما ترجیح دهید در سفری تفریحی تنها به همراه خانوادتان باشید و از حریم خصوصی بهره مند شوید که این موضوع به خاطر وجود تاکسی هوایی امکان پذیر می شود.

مقرارت تاکسی هوایی

همانطور که می دانید در دنیایی زندگی می کنیم که هر موضوع و مسئله ای نیاز به مقررات خاص و ویژه ای دارد. هر چند که گفتیم سفرهای با تاکسی هوایی بدون برنامه ریزی است ولی این بدین معنی نیست که پیرو هیچ قانون و مقرراتی نیستند. تاکسی های هوایی نیز باید از کلیه قوانین مربوط به سازمان هواپیمایی کشور پیروی کنند و به آنها پایبند باشند.

مزایای تاکسی هوایی

استفاده از تاکسی های هوائی می تواند مزایای زیادی با خود به همراه داشته باشد که در ادامه این بخش در مورد آن ها توضیحاتی را ارائه می کنیم. شرکت های هواپیمایی به علت سودآوری کم در مسیر هایی با مسافت های کوتاه پروازهایی را ارائه نمی دهند، ولی تاکسی هوایی به دلیل کوچک بودن سایز هواپیما، یکی از سودآورترین راه حل ها برای پروازهای کوتاه مدت هستند. این موضوع باعث تنوع در مقاصد پروازی می شود که با این روش مسافران می توانند به هر مقصد که مد نظرشان است پرواز داشته باشند. شاید بتوان این موضوع را اولین ویژگی تاکسی های هوایی دانست. همچنین باعث صرفه جویی در وقت مسافران نیز می شود که برای سفرهای کاری نیز بهترین روش به شمار می رود. ساخت فرودگاه های بزرگ و خطوط هوایی بزرگ بسیار گران قیمت است. برای کمک به اطمینان از سود، شرکت های هواپیمایی پروازها را طوری برنامه ریزی می کنند که تا جای ممکن همه صندلی ها را پر کنند. این موضوع گزینه ها را برای مسافران محدود می کند، و آنها را مجبور به مطابقت با این برنامه ها و مقصد های مورد نظر می کند. در نتیجه، بسیاری از مسافران به جای پرواز، رانندگی را انتخاب می کنند که موجب ترافیک جاده ای در مسیر های مختلف و باعث بالا رفتن تصادفات جاده ای نیز می شود. اما تاکسی هوائی موجب کم شدن فشار در این بخش خواهد شد، که این خود امنیت جانی بیشتر برای مسافران را به همراه دارد. از دیگر مزایایی که برای تاکسی هوایی می توان برشمرد کم شدن تشریفات قبل از پرواز است دیگر نیاز نیست شما چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشید و می توانید تنها چند دقیقه قبل از آن در فرودگاه حضور داشته باشید.

تاکسی های هوایی علاوه بر فوایدی که برای مسافران دارند، فواید زیادی هم برای اقتصاد کشور و شرکت های حمل و نقل هوائی می توانند داشته باشند. امروزه در ایران فرودگاه هایی وجود دارند که به علت کوچک بودن باند پرواز آنها، نشست و برخاست هواپیماهای بزرگ کمی مشکل و بخش زیادی از این فرودگاه ها بدون استفاده مانده است. با به وجود آمدن تاکسی های هوائی، این گونه فرودگاه ها می توانند میزبان خوبی برای هواپیما ها با سایز کوچک باشند که در این صنعت مورد استفاده است. با این کار بسیاری از شهرهای کوچک که دارای رفت آمد زیادی هستند، ولی به خاطر هزینه های بالای ساخت فرودگاه های بزرگ موجود نمی توانند دارای فرودگاه باشند می توانند از فرودگاه های کوچک تر با هزینه ساخت و نگهداری کمتر برخوردار شوند و این موضوع می تواند اشتغال بیشتر را به همراه داشته باشد.

معایت و چالش های تاکسی هوایی

هر تکنولوژی جدید و مدرن در کنار مزایا، معایبی نیز دارد که باعث می شود استفاده از آن کمی با مشکل روبرو شود و در مورد تاکسی هوایی نیز این چنین است. شاید اولین عیبی که تاکسی هوایی داشته باشد هزینه آن است که مطمئنن برای بخش زیادی از جامعه این هزینه می تواند بسیار زیاد باشد و نتوانند از آن استفاده کنند. از دیگر معایبی که دارد این موضوع است که آیا امنیت کافی را برای جا به جایی مسافر دارد یا نه. چالشی که صنعت تاکسی هوایی با آن دست به گریبان است، ترافیک هوایی است که برخی از مسیرها ترافیک زیاد تری دارند که شاید باعث شود نتوانند در آن مسیر ها از تاکسی هوایی استفاده کنند.

تاکسی هوایی چیست؟
تاریخچه تاکسی هوایی
تاریخچه تاکسی هوایی در ایران

سفر کردن یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌هایی است که بشر تجربه کرده و همواره طرفداران بسیاری داشته است. در این میان روش‌ها و شیوه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد، یکی از روش‌های سفر کردن که در سال‌های اخیر به آن پرداخته شده، تاکسی هوایی است. تاکسی هوایی روشی برای سفر کردن است که در آن افراد به صورت مستقیم هواپیمایی را برای سفرشان دربست می‌کنند. شاید این سؤال به ذهنتان برسد که چطور ممکن است فردی هواپیمایی را دربست کند؟! باید بدانید منظور از دربست هواپیما، هواپیماها با سایز بزرگ نیست، تنها هواپیماهایی برای این کار استفاده می‌شوند که تعداد سرنشینان آن به 4 تا 19 نفر می‌رسد و بیشتر شامل هواپیماهای خصوصی و کوچک می‌شود. در این روش، پروازها از قبل تعیین نشده‌اند و نیازی به برنامه پروازی از قبل مشخص شده ندارند. نکته دیگر در مورد تاکسی هوایی مدت زمان پرواز است، باید گفت که تاکسی‌های هوایی برای سفرهایی با مدت زمان کوتاه برنامه‌ریزی می‌شوند، مثلاً بین شهرهایی با مسافت‌های حدود 200 تا 300 کیلومتر که اگر بخواهید با خودرو شخصی یا تاکسی‌های بین شهری این مسافت را طی کنید زمانی حدود 2 تا 3 ساعت بیشتر زمان نمی‌برد. به صورت کلی می‌توان گفت تاکسی هوایی یک هواپیمای کوچک تجاری است که پروازهای کوتاه مدت را به صورت دربستی انجام می‌دهد.

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.