پل تجن کجاست؟ معرفی + راه‌های دسترسی

پل تجن کجاست؟ شهر ساری که مرکز استان سرسبز و شمالی مازندران است، به یکی از مقاصد گردشگری ایران تبدیل شده که همه ساله میزبان خیل عظیمی از مسافران می باشد.

کمتر کسی را می توان یافت که علاقمند به خطه شمال نباشد و تقریبا همه افراد اهل سفر در اولین فرصت پیش آمده خود را به این نقطه از کشور می رسانند. مناطق گردشگری زیادی در ساری وجود دارد که تعدادی از آنها تاریخی و تعداد دیگری تفریحی هستند.

در این بین پل تجن یکی از بناهای قدمت دار این شهر به شمار می رود که بر روی رودخانه تجن (هم نام خود پل) ساخته شده است. رودخانه تجن در قسمت داخلی شهر و ضلع شرقی ساری قرار دارد.

یکی از نقاشی های معروفی که روی این پل کشیده شده، به موزه حرم رضوی هدیه شده است. اگر می خواهید به دیدن این پل قدیمی در ساری بروید، بهتر است که ابتدا سری به مجله مستر بلیط بزنید و در آنجا اطلاعات لازم در خصوص گردشگری را بدست آورید.

تاريخچه پل تجن

پیشینه این پل به عصر پهلوی بر می گردد که در همان اول جاده گرگان قرار گرفته است. به دلیل اهمیت تاریخی این سازه در مرداد ماه سال 1354 با شماره ۱۵۳۶ در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

تاريخچه پل تجن

شرايط بازديد از پل 

برای اینکه به شهر ساری سفر کنید امکانات حمل و نقل عمومی مختلفی مثل اتوبوس در اختیار دارید تا از این طریق هزینه ها را کاهش دهید. از طرفی می توانید با تورهای گردشگری به این شهر سفر کرده و از جاذبه های توریستی و تاریخی آن دیدن نمایید. چنانچه برای رفتن به این شهر قصد دارید سفری مقرون به صرفه و ایمن داشته باشید با بلیط اتوبوس ساری تصمیم خود را جدی نماید. سایت های زیادی در این راستا وجود دارند که به شما خدمات رسانی می کنند. برای بازدید از پل شرایط خاصی پیش رو ندارید و هر زمان که بخواهید می توانید از آن دیدن کنید.

شرايط بازديد از پل

آدرس و نحوه دسترسی با مترو

برای دیدن پل در شهر ساری می توانید با اتوبوس یا تاکسی تردد کنید.

آدرس پل تجن: مازندران، ساری، روی رودخانه تجن.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *