شرکت هواپیمایی تفتان؛ تاریخچه+خدمات

0 483

سفرهای هوایی به دلیل سرعت و راحتی که دارند یکی از بهترین گزینه ها برای مسافرت هستند. سفر با هواپیما با وجود هزینه بالایی که دارد دارای طرفداران بسیاری در سراسر دنیا به ویژه ایران می باشد. از این رو شرکت های هواپیمایی متعددی در ایران تاسیس شدند و فعالیت خود را در مسیرهای پروازی داخلی و خارجی آغاز کردند.

اگر از علاقمندان به سفر با هواپیما باشید قطعا نام هواپیمایی تفتان را هنگام خرید بلیط هواپیما مشاهده کرده اید. این شرکت که بیش از یک دهه است که از آغاز فعالیت آن می گذرد در منطقه آزاد چابهار و استان سیستان و بلوچستان واقع شده است. با ما همراه باشید تا با شرکت هواپیمایی تفتان بیشتر آشنا شوید.

کادر پروازی تفتان

تاریخچه

شرکت هواپیمایی تفتان در سال 1381 در استان سیستان بلوچستان تاسیس شد و از جمله ایرلاین های خصوصی  ایران می باشد. این شرکت در اوایل فعالیت خود رشد مناسبی داشت و پروازهای خود را با استفاده از دو فروند هواپیما فوکر 50 انجام می داد. اما متاسفانه پس از دو سال به علت مشکلاتی که وجود داشت هواپیمایی تفتان غیر فعال گردید و تمامی پروازهای آن متوقف شد. این شرکت که در زمینه خدمات باربری و مسافربری فعالیت داشت با جذب سرمایه گذار جدید توانست بار دیگر فعالیت خود را پس از12 سال وقفه آغاز نماید.

شرکت هواپیمایی تفتان در واقع هنگام تاسیس در سال 1381 تابان نام داشت اما پس از آن که مجوز فعالیت آن لغو گردید و دوباره پس از چند سال مجوزهای جدید را دریافت نمود فعالیت خود را با نام تفتان ایر ادامه داد. راه اندازی این شرکت هواپیمایی در منطقه سیستان و بلوچستان می تواند نقش مهمی در توسعه صنعت گردشگری و اقتصاد این منطقه داشته باشد. تفتان ایر نیز با این هدف همواره در تلاش است که روز به روز میزان فعالیت های خود در مسیرهای پروازی را افزایش دهد .

آرم و طراحی هواپیماها

آرم تفتانخدمات

برای شرکت هواپیمایی تفتان نیز همانند سایر شرکت های هواپیمایی ایرانی رضایت مندی مسافران بسیار اهمیت دارد. از این رو همواره سعی دارد که بهترین و با کیفیت ترین خدمات ممکن را ارائه دهد. تفتان ایر در طی سال های فعالیت خود برترین خدمات را در زمینه  خدمات پروازی، کتیرینگ، بیمه مسافرتی و .. در اختیار مسافرانی که پروازهای آن را انتخاب نموده است قرار داده است. همچنین این شرکت اقدام بسیار جالبی انجام داده و تغییراتی در سبک پوشش مهمانداران خود ایجاد نموده.

در واقع تفتان ایر به منظور ترویج فرهنگ ایرانی و معرفی خطه سیستان و بلوچستان پوشش مهمانداران خود را سنتی واز پوشش های محلی مردمان جنوب ایران انتخاب نموده که بسیار زیبا و چشم نواز است. این نوآوری توانسته نظر مسافران و گردشگران بسیاری را به خود جلب نمایند و در واقع می توان گفت یکی از علل موفقیت تفتان ایر استفاده از سبک پوشش جدید برای مهمانداران در کنار سایر خدمات ارزنده ای  که ارائه می دهد می باشد.

ناوگان

ناوگان شرکت هواپیمایی تفتان در حال حاضر متشکل از سه فروند هواپیما بوئینگ ام دی و دو فروند هواپیما فوکر 50 می باشد که به ترتیب 172 و 50 نفر ظرفیت دارند. اما هواپیماهای فعال آن در مسیرهای هوایی کشور همان دو فروند هواپیما فوکر 50 هستند. این شرکت تمامی پروازهای خود را همانند بسیاری از شرکت های هواپیمایی ایرانی در سرویس معمولی ارائه می دهد اما آنچه که موجب شده پروازهای آن از محبوبیت خاصی در بین مسافران برخوردار باشد داشتن ترانسفر فرودگاهی است.

قطب اصلی این شرکت فرودگاه بین المللی زاهدان می باشد.

 

پرتقاضاترین مسیرها

اگر چه سالیان زیادی است که از زمان تاسیس تفتان ایر می گذرد اما به دلیل فراز و نشیب هایی که در طی این سال ها داشت شرکتی نوپا در عرصه فعالیت های هوایی محسوب می شود. این شرکت در حال حاضر فقط در مسیرهوایی تهران به زاهدان و بالعکس فعالیت دارد. البته  تفتان ایر قصد دارد که با خرید چندین فروند هواپیما مجهز و با کیفیت ناوگان هوایی خود را توسعه دهد تا بتواند در مسیرهای هوایی بیشتری فعالیت نماید. با توجه به اقدامات انجام شده در آینده ای نه چندان دور شاهد پروازهای تفتان ایر در سه استان اهواز، مشهد و کیش خواهیم بود.

در حال حاضر برنامه پروازی ایرلاین تفتان به این صورت است که فقط هفته ای یکبار دارای یک پرواز از تهران به زاهدان به صورت رفت و برگشت می باشد، بنابراین مسافرین این مسیر باید برنامه خود را با زمان پرواز تفتان هماهنگ نمایند. معمولا پروازهای این شرکت دارای کمی تاخیر هستند و تا به حال چندین بار بابت این مسئله مورد انتقاد قرار گرفته اند.

مسافران می توانند برای خرید بلیط هواپیما تفتان به آژانس های مسافرتی سطح شهر مراجعه نمایند و یا به صورت اینترنتی نسبت به خرید بلیط اقدام کنند. وب سایت های بسیاری در این زمینه راه اندازی شده اند اما بهتر است برای تجربه خریدی ایمن و سریع به یکی از وب سایت های معتبر مانند وب سایت مستر بلیط مراجعه کنند. این وب سایت ارائه دهنده بلیط انواع وسایل حمل و نقل از جمله هواپیما، قطار و اتوبوس می باشد.

شرکت هواپیمایی تفتان دارای قوانین و مقررات خاصی برای پروازهای خود می باشد. از این رو نیاز است که مسافران پیش از رزرو بلیط تمامی قوانین آن را به طور کامل مطالعه نمایند تا با رعایت بندهای ذکر شده بتوانند سفری راحت و بدون نگرانی را تجربه نمایند. از جمله قوانین این شرکت می توان به موارد زیر اشاره نمود.

مسافران فقط می توانند میزان باری که بر روی بلیط هایشان ذکر شده به همراه داشته باشند، در غیر اینصورت جریمه خواهند شد و باید مبلغی را به عنوان اضافه بار بپردازند.

براساس قوانین این ایرلاین تنها فردی می تواند چمدان ها و سایر وسایل را از قسمت حمل بار تحویل بگیرد که برچسب الصاقی بار به نام او صادر شده باشد و آن شخص باید در قبال هر گونه اتفاقی پاسخگو باشد.

مسافران باید از به همراه بردن کالاهای خطرآفرین و ممنوعه به داخل هواپیما بپرهیزند.

تمامی بارها و چمدان های مسافران را بر اساس قوانین بین المللی ایرلاین ها با استفاده از رد یاب های دستی، دستگاه اشعه ایکس و وارسی های فیزیکی مورد بازرسی قرار می دهند.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان خرید خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید،  رزرو آنلاین هتل شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.