ترمنیال و پایانه های مسافربری قزوین

ترمنیال و پایانه های مسافربری قزوین کجا هستند؟ معرفی + راه‌های ارتباطی

ترمنیال و پایانه های مسافربری قزوین کجا هستند؟ قزوین مرکز استان قزوین است که در قسمت مرکزی ایران واقع شده است. این استان در قسمت شمالی با استان های مازندران و گیلان، در غرب به استان زنجان و همدان، از جنوب به استان مرکزی و در شرق به استان البرز می رسد. قزوین کریدور ارتباطی بیش از 13 استان کشور و پلی ما بین پایتخت و مناطق شمالی و غربی از یک سو و کشورهای قفقاز و اروپایی از سوی دیگر است.

طول راه‌هاي حوزه استحفاظي استان قزوين جمعاً 6542 كيلومتر و جمع كل طول راه‌های استان 11263 كيلومتر مي‌باشد كه به تفكيك نوع راه عبارتند از: آزاد راه 217کیلومتر، بزرگراه 361 کیلومتر، راه اصلی جمعاً بطول 230 كيلومتر و راه فرعی جمعاً به طول 564 كيلومتر و راه روستايی جمعاً به طول  5304 كيلومتر. سفرهای این استان به علت نبود فرودگاه در آن از طریق زمینی انجام می گیرد.

بخش عمده ای از این سفرها از ترمینال های موجود در سطح این استان انجام می شود. اگر قصد سفر به قزوین از طریق زمینی را دارید در ادامه این بخش با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در مورد ترمینال این شهر به دست آورید. خرید بلیط را می توانید با آسان ترین روش یعنی خرید آنلاین انجام دهید، برای این کار سری به مستر بلیط بزنید.

معرفی ترمنیال و پایانه های مسافربری قزوین

در شهرستان قزوین چندین ترمینال وجود دارد که در ادامه می توانید با ترمنیال و پایانه های مسافربری قزوین آن بیشتر آشنا شوید.

ترمنیال و پایانه های مسافربری قزوین

ترمینال آزادگان قزوین

ترمینال قزوین در زمینی با مساحت 3 هکتار در سال 1378 در قسمت جنوبی شهر احداث شده است. در گذشته حمل و نقل این شهر از طریق گاراژ تهران سیر انجام می گرفته است. دلیل این نام گذاری اکثریت سفرهای برون استانی به سمت تهران بوده است. پس از انقلاب و با افزایش روز افزون سفرهای برون استانی نیاز به یک ترمینال جدید و مجهز احساس شد، که این نیاز منجر به ساخت ترمینال کنونی قزوین گشت. این ترمینال روزانه 8،218 مسافر خروجی دارد که این تعداد توسط 129 دستگاه اتوبوس، 59 مینی بوس، 320 تاکسی جا به جا می شوند. سهم آن در این جا به جائی در استان قزوین 73% است. در حال حاضر در این مکان 13 شرکت مسافربری فعالیت دارند.

مسیرهای ترمینال آزادگان قزوین

مروادات این شهر با اکثر شهرهای کشور برقرار است ولی بیشترین مراودات آن با شهرهای شمالی و تهران می باشد. از جمله مقاصد آن می توان شهرهای چالوس، تنكابن، همدان، کرمانشاه، ساری، اصفهان، تهران، اهواز، مشهد، رحيم آباد، كلاچاي، قم، شیراز، سياهكل، اراک و سنندج اشاره کرد.

علاوه بر شهرهای فوق که مقاصد این شهر می باشند از شهرهای دیگر به سمت اینجا سرویس ارائه می شود.  قم، ساری، آمل، بابل، بهشهر، تنکابن، قایم شهر، نکا، پایانه صفه (اصفهان ) و پایانه کاوه (اصفهان )، کاشان، نجف آباد، تبریز، هریس، مشهد مقدس، اهواز، اندیمشک، پایانه کاراندیش (شیراز)، اراک، رودسر، کلاچای، رحیم آباد، املش، لاهیجان، لنگرود، ارومیه، سلماس، کرمانشاه، سنندج، شهرکرد، یزد و گرگان را ذکر کرد.

برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری قزوین حتما به مجله مستر بلیط مراجعه نمایید.

ترمنیال و پایانه های مسافربری قزوین

شرکت های مسافربری ترمینال آزادگان قزوین

شرکت های مسافربری متعددی در این ترمینال فعالیت دارند که از آن دسته می توان شرکت مسافربری سير و سفر، شرکت مسافربری اميد قزوين، شرکت مسافربری اعتماد سفر، شرکت مسافربری آرام قزوين، شرکت مسافربری روشن قزوين، شرکت مسافربری دانا قزوين، شرکت مسافربری سرعت سفر، شرکت مسافربری البرز، شرکت مسافربری امين سفر، شرکت مسافربری سياحت گيتي، شرکت مسافربری عادل سفر و شرکت مسافربری سفر طلايي را بیان کرد. این شرکت ها در پی تدارک سرویس هائی به طور منظم و روزانه هستند.

شرکت هاي يادشده در بالا در مجموع روزانه 110 دستگاه اتوبوس به تهران، 6 دستگاه اتوبوس به مشهد، 6 دستگاه اتوبوس به کرمانشاه، 2 دستگاه اتوبوس به اصفهان و به شهرهاي اهواز، سازي، شيراز، اراک، رحيم آباد ساوه ، سياهکل و تبريز هر کدام 1 دستگاه اتوبوس اعزام مي نمايند.

امکانات رفاهی ترمینال آزادگان قزوین

به دنبال ایجاد آسایش و راحتی مسافران ترمینال اقدام به ایجاد امکانات متنوعی کرده است. که می توان سالن انتظار، خوابگاه رانندگان، فست فود، رستوران، بوفه، غرفه های فروش مواد غذایی، پارکینگ، نمازخانه، سرویس بهداشتی و کارواش را بر شمرد. این امکانات به مسافران کمک می کنند که در لحظات انتظارشان کمترین مشکلات را داشته باشند.

راه‌های دسترسی به ترمینال آزادگان قزوین

برای رفت و آمد بین شهر و ترمینال می توانید از طریق وسایل نقلیه عمومی و یا خودرو شخصی اقدام نمائید. از جمله وسایل نقلیه عمومی تاکسی های شهری هستند که با به کار بردن آنها قادر به حرکت در کلیه قسمت های شهر خواهید بود و در کمترین زمان ممکن می توانید به هر قسمتی که مایل هستید بروید. روشی دیگر استفاده از اتوبوس های شهری است که شما را به مقاصد مشخص شده ای می برند. از  مزایای این روش می توان به هزینه پائین اشاره کرد ولی همانطور که می توانید با استفاده از آنها کمترین میزان آرامش را تجربه خواهید کرد.

ترمنیال انقلاب قزوین

ترمینال انقلاب قزوین در سال 1384 در قسمت جنوب غربی شهر در محور قزوین – تاکستان ایجاد شده است. در حال حاضر این ترمینال تنها برای مقصد تاکستان سرویس دهی انجام می دهد. اين پايانه با مساحت تقريبي يک هکتار روزانه صد دستگاه سواري و شصت دستگاه ميني بوس اعزام نموده و به همين تعداد نيز برگشت دارد.

روزانه از ترمینال 1،808 مسافر خارج می شوند که باعث می شود سهم پایانه در جابه جائی مسافر در استان 10% باشد. اگر قصد سفر به تاکستان از مبدا قزوین را دارید باید از این ترمینال استفاده کنید. جهت آمد و شد بین ترمینال و شهر نیاز دارید که از تاکسی استفاده کنید. استفاده از اتوبوس شهری مستلزم بیست دقیقه پیاده ‌روی به سمت ایستگاه اتوبوس است.

ترمنیال و پایانه های مسافربری قزوین

راه‌های ارتباطی ترمنیال و پایانه های مسافربری قزوین

ترمینال آزادگان

آدرس انتهای اتوبان ایت الله ترابی، میدان تهران قدیم، بلوار خرمشهر، ترمینال قزوین
تلفن 02833575557

ترمینال انقلاب

آدرس شیشه چی، بلوار اسدآبادی، ترمینال انقلاب قزوین
تلفن 02833560257

 

اگر از ترمنیال و پایانه های مسافربری قزوین سفری داشته اید می توانید نظرتان را درباره آنها از بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *