شرکت قطاری نورالرضا

شرکت قطاری نورالرضا کجاست؟ معرفی + راه‌های ارتباطی

شرکت قطاری نورالرضا کجاست؟ این روزها یکی از محبوب ترین نوع سفرها، سفر با قطار است، چراکه قطار از گذشته تا کنون حس و حالی نوستالژی و عجیب به مردم می بخشد و از آن گذشته مزایایی دارد که شاید بسیاری وسایل نقلیه مسافربری نداشته باشند و اگر هم دارند، به هیچ وجه قابل مقایسه با قطار نیست.

لذت سفری آهسته و در عین حال هیجان انگیز و گذر از دل کوه و دشت و دمن، یکی از مهم ترین دلایل مردم برای تهیه بلیط قطار است. حال اگر در این سفر همسفرهایی دوست داشتنی نظیر خانواده و یا دوستان صمیمی همراه تان باشد، لذت سفر چندین و چند برابر خواهد شد. در چند سال اخیر ایران از لحاظ شبکه های راه آهنی بسیار توسعه یافته و تا کنون خیلی از شهرهای این کشور دارای خطوط ریلی راه آهن و بسیاری از آن ها هم در حال افتتاح و ساخت و ساز هستند.

در حال حاضر شبکه ریلی استاندارد کشورمان حدود 134337 کیلومتر است که تمامی این مساحت توسط راه آهن جمهوری اسلامی ایران اداره می گردد. اما موضوع دیگری که باعث می شود سفر با قطار برای تان لذت بخش تر باشد، این است که خرید بلیط قطار، را از بهترین و شناخته شده ترین شرکت های راه آهن انجام دهید.

به طور کلی شناخت شرکت ها و نوع خدمات، امکانات شان در زمینه مسافربری و از همه مهم تر ناوگان ریلی شان بسیار اهمیت داشته و بدین منظور بهتر است با یک جستجوی کوچک اطلاعاتی کامل و جامع در مورد شرکت های ریلی به دست آورید. مثلا اینکه بدانید چه وب سایت هایی بلیط این شرکت ها را می فروشند و یا شعبه اصلی شرکت مورد نظرتان کجاست، به شما کمک می کند که بی دغدغه تر سفر کنید و گاهاً با استفاده از خرید اینترنتی بلیط قطار تخفیف هایی چشمگیر شامل حال تان شود.

درباره شرکت حمل و نقلی نورالرضا

درباره شرکت حمل و نقلی نورالرضا

در ادامه با مستر بلیط همراه باشید تا یکی دیگر از این شرکت های معتبر  و مهم را در زمینه قطار و راه آهن به شما معرفی نماییم. شرکت قطاری نورالرضا یکی از معتبرترین شرکت های کشور است و نامی آشنا برای آن دسته از کسانی است که مدام در حال سفر با قطار هستند. می توان گفت نورالرضا جزء جوان ترین شرکت های مسافربری ریلی در ایران است که بهترین فناوری را در ناوگان ریلی خود به کار می برد.

برای تهیه بلیط قطار از شرکت نورالرضا می توانید به سایت های معتبر مراجعه کرده به صورت آنلاین بلیط تهیه نمایید. به طور کلی باید بگوییم که این شرکت لوکس ترین قطارها را در ناوگان ریلی خود جای داده است و علت آن هم این است که در این شرکت بدون اینکه نیازی به واسطه گری داشته باشد، واگن های قطار خود را خریداری کرده است، آن هم واگن هایی که سازندگان آن بهترین شرکت های معتبر اروپایی هستند.

این واگن ها همگی محصولات کارخانه جات صنعتی چین هستند اما در برخی از قسمت های آن مانند سیستم استفاده از ترمز که محصول شرکت کنور آلمان است تعبیه شده و همچنین سیستم های تهویه هوا که ساخت شرکت فیولی آلمان هستند. چرخ محورهای این واگن ها هم مخصوص شرکت لوچینی در ایتالیا هستند.

با تمام این اوصاف باید بگوییم که اگر به دنبال یک سفر امن و مطمئن هستید و می خواهید سفر زمینی را جایگزین هواپیما و سفرهای هوایی کنید، سفر با قطار آن هم قطار های نور که متعلق به شرکت پر آوازه نورالرضا هستند، یک گزینه مقرون به صرفه و بی نهایت مناسب است. به شما این اطمینان را می دهیم، جذابیتی که در مسیرهای ریلی کشورمان ایران وجود دارد را هیچگاه نمی توانید با اتوبوس یا هواپیما تجربه کنید، پس اگر قصد سفر به هر نقطه ای از این کشور را دارید، کافیست با رزرو بلیط قطار سفری بی دغدغه و پر از آرامش را برای خود رقم بزنید.

تاریخچه شرکت قطاری نورالرضا

تاریخچه شرکت قطاری نورالرضا

شرکت قطاری نورالرضا یکی از معتبر ترین شرکت های ریلی و حمل و نقلی در ایران است. این شرکت در سال 1385 شروع به فعالیت نمود و از همان ابتدا به صورت دولتی و زیر نظر راه آهن جمهوری اسلامی مدیریت می شد. این شرکت پس از مدتی با شرکت قطاری رجا، قرارداد بست. بدون شک نام قطارهای با کیفیت نور به گوش تان خورده است! شرکت نورالرضا از بهترین فناوری های روز دنیا برای گسترش فعالیت خود بهره می برد.

برای آشنایی با دیگر شرکت های قطاری می توانید به مجله مستر بلیط مراجعه کنید.

آرم و طراحی قطار

همانطور که می دانید و تا به حال مشاهده کرده اید، آرم و طراحی لوگوی اکثر شرکت های مسافربری ریلی و هوایی و اتوبوسرانی تقریبا مشابه یکدیگر است. آن هم از این جهت که اکثر این آرم ها با رنگ هایی مانند آبی، قرمز، مشکی، بنفش و نارنجی طراحی می شوند و اکثرشان هم اشکال هندسی شبیه به هم دارند مانند امواج دریا و یا طرح هایی مانند بال پرندگان و خطوط موازی و … .

در خصوص آرم شرکت قطاری نورالرضا هم  این موضوع صدق می کند. کل آرم این شرکت با رنگ و فونت قرمز طراحی شده آن هم به این صورت که دو خط موازی قرار دارند و در وسط این خط نام (نور) قرار گرفته و خطوط به حالت در هم پیچیده در آمده و در پایین خط موازی هم نوشته شده: ( قطار های مسافربری نور).

قرمز رنگی پر از قدرت آرامش و شور و نشاط است که در طراحی لوگوی این شرکت هم همین معنا را می دهند و البته به معنی سفری پر از آرامش  نیز می باشد. قطارهای مسافربری شرکت نور الرضا با خطوط آبی  و قرمز موجود هستند و بر روی برخی از قطارها این آرم به رنگ آبی اما با همان طرح می باشد و در برخی دیگر نیز به رنگ قرمز است.

آرم و طراحی قطار

سرویس های VIP شرکت قطاری نورالرضا

همانطور که می دانید وی آی پی به معنی اختصاصی است و در هر زمینه ای که این کلمه مطرح شود، به این معنی است که یک سری خدمات به صورت مخصوص ارائه می گردد. در شرکت نورالرضا هم خدمات وی آی پی وجود دارد و برای بهره بردن از مزایای قسمت وی آی پی قطار، می توانید بلیط قطار VIP نور الرضا را تهیه نمایید.

در قسمت اختصاصی قطار، سرویس ها و خدمات ویژه ای وجود دارد که شامل حال مسافرین می شود. برای مثال نوع غذاها به انتخاب مسافر بوده و قطعا کیفیت بیشتری دارد. حتی در برخی از مواقع قطار دارای رستوران بوده و مسافرین می توانند از کوپه خارج شده و در رستوران شیک و زیبای داخل قطار غذای خود را میل نمایند.

شما می توانید در بخش وی آی پی قطار در هر زمانی هر کاری برای تان پیش آمد و هر چیزی که خواستید را از مهمانداران درخواست کنید آن هم تنها با فشردن دکمه ای که مربوط به سیستم احضار مهماندار قطار است. در واقع باید بگوییم که واگن های قطاری نور همگی به یک شکل و اندازه و ظرفیت هستند و این یعنی اینکه شاید بر خلاف تصور شما که فکر می کنید با تهیه بلیط VIP نوع کوپه و واگن قطار فرق می کند، باشد.

تفاوت بلیط های قطار وی آی پی با بلیط های معمولی در نوع خدماتی است که ارائه می گردد نه در نوع واگن ها! برای خرید بلیط قطار وی آی پی هم نیازی نیست که به دفاتر فروش بلیط مراجعه نمایید. خوشبختانه این روزها پای اینترنت به تمام خانه ها باز شده  پس کافیست به یکی از سایت های معتبر فروش بلیط سر بزنید و بلیط خود را تهیه نمایید.

یکی از مهم ترین ویژگی های شرکت نورالرضا این است که قیمت بلیط  قطارهایش در تمامی وب سایت ها یکسان بوده و نیازی نیست که ساعت ها قیمت سایت های مختلف را با یکدیگر مقایسه نمایید.  با توجه به تمامی این نکات باید بگوییم که قیمت بلیط قطار به صورت VIP بیشتر است و ممکن است هزینه های بیشتری روی دست تان بگذارد.

پس اگر توان مالی و بودجه کافی برای خرید بلیط وی آی پی را دارید اقدام نمایید در غیر این صورت می توانید همان بلیط های معمولی را خریداری نمایید. کیفیت و خدمات قطار های نورالرضا آنقدر زیاد است که حتی بلیط های عادی اش هم هیچ تفاوت خاصی با وی آی پی ندارند.

شرکت قطاری نورالرضا

خدمات شرکت نور الرضا

اما برای شناخت بهتر شرکت قطاری نورالرضا، بهتر است که اول با خدمات آن به خوبی آشنا شوید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید که با چه قطاری و تهیه بلیط از چه شرکتی سفر کنید. صندلی های داخل هر کوپه قطار نور تک نفره بوده و هر کوپه دارای 4 صندلی و دو تخت خواب در بالای سر صندلی ها است.

در کنار هر صندلی یک میز کوچک قرار دارد که مسافرین می توانند در هنگام خوردن غذا از آن استفاده نمایند و پس از اتمام کار خود، برای اینکه میز جای کمتر بگیرد آن را تا کنند، زیرا تمامی میزها قابلیت تا شوندگی دارند. از طرف دیگر علاوه بر دو تخت خوابی که در قسمت بالا قرار دارد، تمامی صندلی های تک نفره قابلیت تخت خواب شو دارند.

الیافی که برای روکش صندلی های هر واگن به کار رفته از بهترین و مرغوب ترین مواد می باشد و از همه مهم تر اینکه تمام فوم های به کار رفته درون صندلی ها قابلیت ضد آتش دارند. در هرکوپه یک صفحه نمایشگر LCD وجود دارد که مسافرین می توانند در حین سفر اگر حوصله شان سر رفت فیلم یا تلویزیون ببینند.

از دیگر امکانات قطارهای نور در هر کوپه می توانیم به رخت آویز، نردبان، پیجر برای احضار مهمانداران، چراغ مخصوص برای مطالعه، چراغ خواب و سیستم روشنایی عمومی اشاره نماییم و همچنین به امکاناتی دیگر که در قسمت زیر به آن ها خواهیم پرداخت:

خدمات شرکت نور الرضا

 • طراحی کوپه ها به صورت امروزی مدرن
 • وجود هدفون برای اذیت نشدن سایر افراد در کوپه و همچنین دارای 4 کانال صوتی و تصویری که قابلیت تنظیم آن به دست مسافر وجود دارد.
 • دارای سیستم تهویه هوای مطبوع و قابلیت تنظیمات.
 • دارای عایق بندی بسیار مناسب برای جلوگیری از حرارت بدنه و صوت واگن های مختلف.
 • دارای 2 دستگاه سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی برای مسافرین در هر واگن به صورت مجزا.

یکی دیگر از خدمات و امکانات جالب توجه نور الرضا این است که چند سال پیش یک واگن اختصاصی مخصوص به بانوان افتتاح نمود که این کار برای اولین بار در کشور اتفاق افتاد. این قسمت برای بانوانی است که به هر دلیلی مجبور هستند که تنهایی سفر کنند. در این قسمت تمامی مهمانداران خانم هستند و همین باعث راحتی حال مسافرین خانم شده است.

یکی دیگر از افتخارات شرکت قطاری نور الرضا این است که در چند سال گذشته به دلیل امنیت بالا در سفر و آرامش حال مسافرین از سوی نهاد مقام معظم رهبری، قطارهای نور به عنوان قطار عروس ایران شناخته شد. علت اصلی چنین رتبه ای در کشور امکانات منحصر به فرد این قطارها بود که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم داشت:

 • ارائه بروشور های اطلاعاتی در مورد قطار
 • ارائه کتاب های مختلف به مسافرین برای مطالعه
 • دارای 2 دستگاه مایکروفر در هر واگن
 • دارای پیجر برای اطلاع رسانی به مسافرین توسط مهمانداران
 • مجهز به سیستم پیجر مخصوص احضار مهمانداران
 • پخش موسیقی توسط مسافرین
 • دارای ویلچر برای ورود و تردد افراد نا توان و معلول
 • دارای توالت فرنگی سیار
 • ارائه بسته های خوراکی و پذیرایی مخصوص
 • انواع نوشیدنی های گرم و سرد خصوصا چای
 • آب معدنی
 • ارائه روزنامه ها و مجلات مختلف برای سرگرمی بیشتر مسافرین
 • دارای مانیتور در هر کوپه
 • ارائه لوازم مخصوص به خواب مانند زیر انداز یا همان روکش یک بار مصرف صندلی ها، بالشو پتوی تمیز.

به طور کلی تمامی امکاناتی که در این قطارها تعبیه شده است همگی برای رفاه بیشتر مسافرین در حین سفر می باشد. در قطارهای نور مهماندارانی مجرب و با تجربه وجود دارد که برخورد بسیار عالی و خوبی با مسافرین دارند. برای خرید بلیط قطار نور کافیست در وهله اول اطمینان حاصل نمایید که شهرتان دارای خطوط ریلی می باید و سپس خیلی راحت به یکی از سایت های معتبر فروش بلیط مانند وب سایت مستر بلیط مراجعه کرده و اقدام به خرید بلیط نمایید.

خدمات شرکت نور الرضا

یکی از ویژگی های مهم قطار نور این است که قیمت بلیط هایش در تمامی سایت ها کاملا یکسان می باشد. اما علاوه بر این خدمات یک سری خدمات هم وجود دارد که به صورت اختصاصی به مسافرین ارائه می گردد که شامل 3 مورد زیر است:

خدمات فرست کلاس

بله شاید با شنیدن نام این خدمات به یاد پروازهای هوایی بیفتید. خدمات فرست کلاس در سفرهای زمینی هم امکان پذیر است. کافیست تا بهترین انتخاب را داشته باشید و یکی از همین بهترین ها قطارهای نور هستند. در این بخش می توانید از میان 4 غذای لذیذ خودتان یکی را انتخاب کنید که عبارت اند از: ( اکبر جوجه، چلو جوجه مخصوص، چلوکباب میکس شده و باقلا پلو با گوشت).

از میان نوشیدنی ها هم که شامل: دوغ، نوشابه، دلستر و انواع آبمیوه ها می شود، حق انتخاب دارید. هنگامی که وارد فرست کلاس می شوید توسط مهمانداران که بسیار هم خوش رو و خوش برخورد هستند به شما خوشامدگویی گفته می شود و به محض ورود تان به کوپه از شما با انواع نوشیدنی ها مانند: چای، نسکافه، قهوه و انواع شکلات ها و شیرینی ها از شما پذیرایی می شود.

پیش از اینکه غذای اصلی را هم سرو کنند، برای تان منوی پیش غذا را آورده که شامل انواع سوپ ها  و سالاد هاست و پس از میل غذا هم می توانید دسر بخورید. به ازای هر نفر در هر کوپه یک بسته بهداشتی که شامل مسواک، حوله کوچک، دمپایی، دستمال خشک و دستمال مرطوب و شانه می شود را می دهند.

بیزنس کلاس

در قسمت بیزنس کلاس هم خدماتی ویژه شامل حال مسافرین می شود. مثلا غذاهای ارائه شده شامل: جوجه کباب، رولت گوشت، ته چین مرغ و زرشک پلو با مرغ می باشد. انواع نوشیدنی ها هم سرو می کنند مانند دلستر، دوغ نوشابه و یا آبمیوه هایی با طعم های مختلف. تمامی این ها را می توانید در منوی پیشنهادی در حین خرید بلیط انتخاب کنید.

برای دسر و پیش غذا هم یک سری غذاهای مخصوص وجود دارد مانند کارامل، ژله و سالاد و … در میان وعده هم به شما آجیل و میوه می دهند و با نوشیدنی های گرم از شما پذیرایی می کنند. در حین ورود هم به ازای هر نفر در هر کوپه یک بسته بهداشتی تعلق می گیرد. محتوای بسته ها شامل: دستمال کاغذی خشک و مرطوب، شانه، دمپایی یکبار مصرف و مسواک است.

شرکت قطاری نورالرضا

اکونومی کلاس

اگر کلاس اکونومی را خریداری نمایید خدمات آن شامل: یک عصرانه ویژه است که در حین خرید بلیط قطار می توانید از منوی انتخابی عصرانه مورد علاقه تان را انتخاب کنید مثل ساندویچ کلاب، ساندویچ مرغ و قارچ، فینگر فود. برای میان وعده هم به شما میوه و آجیل داده می شود و با نوشیدنی هایی مانند چای، نسکافه، قهوه به همراه کاپ کیک از شما پذیرایی می کنند. درون پک بهداشتی هم تنها یک دستمال کاغذی ارائه می گردد.

و در آخر هم که کلاس معمولی قطار است که برای خرید آن باید تنها بلیط های معمولی را تهیه نمایید. البته خدمات کلاس های معمولی قطار در هر مسیر کاملا متفاوت می باشد. برای مثال اگر مقصدتان تهران، مشهد، شیراز باشد به شما آبمیوه، چای، نسکافه، قهوه، کیک و بیسکوییت، پشمک و یک بسته دستمال کاغذی تعلق می گیرد. انتخاب غذا هم معمولا به دست خود خدمه قطار است.

ناوگان شرکت قطاری نورالرضا

همانطور که مطالعه نمودید، قطارهای نور الرضا همگی طبق جدید ترین سیستم های روز دنیا ساخته و طراحی شده اند و لقب عروس قطارهای کشور را به خود اختصاص داده اند، علت اصلی چنین پیشرفتی این است که شرکت قطاری نور الرضا همیشه  و در هر حالی سعی دارد تا ناوگان ریلی خود را بیشتر گسترش دهد و خوشبختانه در این زمینه بسیار موفق هم هست.

همانطور که در قسمت بالا گفتیم این شرکت تنها شرکتی می باشد که بدون نیاز به هیچگونه واسطه ای واگن های قطاری خود را از بهترین کارخانه های اروپایی خریداری نموده که اکثر قطعات آن هم از کشور چین صادر شده اند. همچنین حدود 85 درصد از تجهیزات برقی و الکتریکی آن از معروف ترین برندهای ژاپن و اروپا هستند که با توجه به استانداردهای کاملا درست و بین المللی ساخته شده اند.

شرکت قطاری نورالرضا

پرتقاضا ترین مسیرهای شرکت قطاری نورالرضا

تهران-مشهد

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مسیرهای پر تقاضا و پر تردد قطار های نور، مسیر تهران-مشهد است. جالب است بدانید هنگامی که قطارهای نور شروع به فعالیت کردند، اولین مسیرشان تهران- مشهد بود. این مسیر همه روزه از ساعت 20:05 دقیقه شب از تهران به سوی مشهد حرکت می کند و دقیقا ساعت 6:40 دقیقه به مقصد می رسد.

مسیربرگشت قطار یعنی مسیر مشهد-تهران هم بسیار پر تردد و شلوغ است زیرا مسافرین می خواهند با همان قطاری که به مشهد آمده اند به تهران بازگردند! البته  برای اطمینان خاطر بیشتر، پیشنهاد می کنیم که بلیط قطار رفت و برگشت خود را از قبل رزرو کنید تا سفری بی دغدغه تر داشته باشید.

اصفهان-مشهد

پس از تهران-مشهد، یکی دیگر از پر تردد ترین مسیرها و پر تقاضا ترین مسیرهای قطار نور مسیر: اصفهان مشهد است. این مسیر برای شرکت نورالرضا بسیار پر اهمیت می باشد چراکه متقاضیان و مسافرین بسیاری در این مسیر سفر می کنند. جالب است بدانید تقاضا برای این مسیر آنقدر زیاد است که در روزهایی مشخص به جای یک قطار، دو قطار به مشهد می روند. برای اطلاع بیشتر از ساعت حرکت قطار ها می توانید به وب سایت رسمی مستر بلیط و یا سایت نورالرضا مراجعه کنید.

کرج-مشهد

همین کافیست تا متوجه شوید مسیرهایی که به مشهد ختم می شوند، چقدر در ناوگان و خطوط ریلی نورالرضا تاثیر دارند. در مسیر کرج-مشهد هم تمامی قطارها فعالیت دارند و می توانید  سوار لوکس ترین قطارهای نور شوید به سوی مشهد مقدس سفر کنید. در مسیر کرج به مشهد قطارها یک روز در میان فعالیت دارند و هر کدام تنها در یک ایستگاه قرار دارند و باید در همان ایستگاه حضور داشته باشید.

تهران-شیراز

از دیگر مسیرهای حائز اهمیت  و مهم در نورالرضا مسیر تهران-شیراز است. قطارهای نور الرضا یک روز در میان در این مسیر فعالیت دارند. برای رزرو بلیط قطار تهران به مشهد می توانید از قطارهای چهار تخته با خدماتی عالی و لوکس آن بهره ببرید. همانطور که گفتیم بهتر است برنامه حرکت قطارها را بدانید تا بتوانید راحت تر برای سفر خود برنامه ریزی نمایید.

راه های ارتباطی شرکت قطاری نورالرضا

آدرس تهران،خیابان میرزای شیرازی، نبش خیابان دوازدهم ساختمان تی پی کال، پلاک 92 طبقه اول واحد 12 دفتر فروش: خیابان شوش غربی به سمت میدان راه آهن جنب کلانتری راه آهن و انبار توسه
تلفن 55125747-8 – 021

اگر از قطارهای شرکت قطاری نورالرضا استفاده کردید می توانید تجربه تان را در این باره با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک‌گذاری

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *