پارک کوهستانی فراشبند

0 199

بسیاری از خانواده ها و افراد هستند که به هر دلیلی توانایی خروج از شهر و سفر به  مناطق طبیعی ندارند به همین خاطر برای رفع نیاز به طبیعت راهی پارک های موجود در شهرها می شوند. پارک ها همانند سایر فضاهای شهری بخش جدایی ناپذیری از زندگی در شهرها را تشکیل می دهند. در ایران فضاهایی همچون پارک های عمومی به شکل امروزی خود پدیده هایی مدرن محسوب می شوند. امروزه فضاهای مدرن بخش مهمی از قلمرو زندگی روزمره تلقی می شوند و اهمیتی کمتر از فضاهای باقی مانده از شهر سنتی ندارند. پارک ها یکی از مکان هایی محسوب می شوند که اهالی منطقه برای گرذاناواقت فراغت خود به آنها پناه می برند و زمانی را چه به تنهایی چه با دوستان خود به این محل ها می روند. اولین پارک ها در ایران با الگوسازی از باغ های ایرانی در اواخر دوره قاجار شکل گرفت. با پدید آوردن باغ شاه و پس از آن باغ ملی، به شیوه رایج پارک سازی در ایران بدل شد. شیوه ای که تا امروز اغلب پارک های ایران را از خود متأثر کرده و منظره سازی آنها با مختصر تغییراتی بر اساس سلیقه مدیران یا طراحان، تداوم یافته است. یکی از پارک های ایران که در شهرستان فراشبند استان فارس قرار دارد، پارک کوهستانی فراشبند محسوب می شود.

معرفی پارک کوهستانی فراشبندمعرفی پارک کوهستانی فراشبند

در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان فراشبند اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد. فراشبند شهرستانی در استان فارس به شمار می رود که مرکز آن شهر فراشبند نامیده می شود. این شهرستان یکی از قدیمی ترین مناطق مسکونی ایران به شمار می رود که دلیل این امر را می توان چهار طاقی های موجود در این شهرستان دانست. در فراشبند 25 چهار طاقی به جا مانده است که به موجب آن به این شهرستان لقب پایتخت چهارطاقی‌های ایران را از آن خود کرد. علاوه بر این در این منطقه می توان جاذبه ها دیگری را نیز مشاهده کرد که یکی از آنها پارک کوهستانی فراشبند محسوب می شود. این پارک در 5 کیلومتری جنوب شهر فراشبند قرار دارد و در ناحیه کوهستانی واقع شده است که به همین خاطر به آن پارک کوهستانی اطلاق می شود. این پارک نه تنها مکان مناسبی برای اهالی شهر محسوب می شود بلکه جای خوبی برای استراحت مسافران نیز به شمار می رود. همچنین اهالی شهرستان تعطیلات آخر هفته خود را در این محل می گذرانند.

ساختار و بخش های مختلف پارک

ساختار و بخش های مختلف پارک

این پارک مانند دیگر پارک های موجود در ایران دارای فضای سبز و بخش های مختلف است. دلیل اصلی علاقه مردم برای رفتن به این پارک وجود فضای سبز زیبا و هوای پاک آن محسوب می شود. کوهی نسبتا کم ارتفاع در نزدیکی این پارک واقع شده است که دلیل اصلی نام گذاری پارک به این نام به شمار می رود و در کنار دیگر بخش های آن صحنه ای منحصر به فرد را برای پارک به وجود آورده است. این پارک مانند تمام پارک ها از مسیر هایی برای پیاده روی تشکیل شده است که صبح ها افراد زیادی را به سمت خود می کشاند. میدانی در مرکز پارک قرار دارد و مسیرهایی گرداگرد آن کشیده شده است و می توان آن را هسته اصلی پارک دانست. درختانی دست کاشت به همراه چمن قسمت فضای سبز این پارک را تشکیل می دهند. در قسمت های مختلف پارک آلاچیق های نصب شده است که برای استراحت و قرار دادن وسایل محل مناسبی به حساب می آیند. از دیگر امکاناتی که رد این پارک وجود دارد می توان به سرویس بهداشتی، شهر بازی، نمازخانه، پارکینگ و … را نام برد.

راه های دسترسی به پارک کوهستانی

راه های دسترسی به پارک کوهستانی

برای اینکه بتوانید زمانی را در این پارک بگذرانید باید به شهر فراشبند سفر کنید. برای سفر به این شهر باید بلیط اتوبوس فراشبند را از مستر بلیط به صورت آنلاین خریداری کنید. پس از اینکه به فراشبند رسیدید می توانید از وسایل نقلیه عمومی که در هر وجود دارند کمک بگیرید و به این پارک بروید. اگر با خودرو شخصی در سفر هستید باید از فراشبند راهی بلوار معلم شوید که پس از 5 کیلومتر قادر به دیدن این پارک هستید.

بازدید از پارک کوهستانی فراشبند

برای دیدار از این پارک نیازی به پرداخت ورودی ندارید می توانید به صورت رایگان از آن بهره مند شوید. از آنجایی که این پارک مجهز به پارکینگ هم هست پس به راحتی می توانید جایی برای پارک خودرویتان پیدا کنید. در این محل همچنین می توانید چادر بزنید و در آن به استراحت بپردازید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.