پارک جنگلی میرزا کوچک خان کجاست؟ معرفی + راه‌های ارتباطی

0 1,411

پارک جنگلی میرزا کوچک خان کجاست؟ شمال کشور، به دلیل آب و هوای مرطوب، جنگل های بسیار و پارک های متعددی دارد و تقریبا در تمام شهرهای شمالی، می توان یک پارک جنگلی زیبا را پیدا کرد.

پارک جنگلی میرزا کوچک خان هم یکی از پارک های جنگلی است که هم به عنوان تفرجگاه محسوب می شود و هم مکانی مناسب برای گردشگری است. این مجموعه بزرگ،  دارای بخش ها و قسمت های مختلفی نیز است که در ادامه مجله مستر بلیط به معرفی تمامی بخش ها می پردازیم.

درباره پارک جنگلی میرزا کوچک خان

پارک جنگلی میرزا کوچک خان، پارک تفریحی است که به دلیل وسعت زیاد آن و انبوه درختان، آن را پارک چنگلی می نامند. این محوطه بزرگ، به خوبی تامین کننده نیازهای روزانه افراد و تقریبا تمامی امکانات مورد نیاز را در خود جای داده است.

البته این پارک تنها پارک جنگلی آمل نیست و پارک های متعدد دیگری هم وجود دارد، دلیلی مشهور بودن پارک جنگلی میرزا کوچک خان، وسعت آن است که از پارک های بزرگ جنگلی ایران به شمار می رود.

این پارک همزمان می تواند مکان مناسبی برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت باشد، و هم محوطه ای بسیار زیبا و خوش آب و هوا، برای افراد ورزشکار، جاده ها و راهایی که در بین درختان کشیده شده اند، برای هر گونه استفاده ای مناسب اند.

درباره پارک جنگلی میرزا کوچک خان

نقشه و معرفی بخش های مختلف

همان طور که در مطالب قبل ذکر کردیم، این مجموعه جنگلی بسیار زیبا دارای بخش های مختلف و قسمت های متفاوتی است و هریک از آن ها، امکانات بخصوصی را به گردشگران ارائه می دهند.

پارک جنگلی میرزا کوچک خان جنگلی، حدود ۴۵۰ هکتار وسعت دارد و تمام مجموعه از درختان قدیمی و قطور پوشیده شده است. پارک میرزا کوچک خان، در ابتدا یک جنگل بزرگ در آمل بوده است.

پس از گذشت سالها و روی آوردن جمعیت به این جنگل، شهرداری و سازمان محیط زیست تصمیم گرفت که جنگل را به یک پارک جنگلی امن برای گردشگران تبدیل شده است. برخی از پر طرفدارترین بخش ها و جاذبه های این پارک که در مستر بلیط می خوانید، عبارت اند از:

آلاچیق ها

در این مجموعه بسیار زیبا، آلاچیق هایی قرار گرفته تا عموم بتوانند در آن ها استراحت کنند و حتی اوقات فراغت و روزهای مهم خود را مثل ۱۳ بدر، در آلاچیق ها بگذرانند. مجموعه آلاچیق ها به طور پراکنده  در پارک قرار گرفته اند که با تابلوها و فلش ها، می توان آن ها را به راحتی پیدا کرد.

آلاچیق ها

مجموعه اقامتی

شاید این موضوع کمی جالب باشد، اما در پارک جنگلی میرزا کوچک خان، اتاق ها و سوییت هایی تعبیه شده و دقیقا نقش یک هتل کوچک را برای گردشگران بازی می کنند. گردشگرها و توریست ها که از کشورهای دیگر به ایران سفر می کنند و پارک جنگلی را در لیست مکان هایی گردشگری خود قرار می دهند، می توانند به راحتی این سوئیت ها را اجاره کنند و شب را هم در جنگل امن و پر از آرامش بگذرانند.

آبشار ماهان

آبشار ماهان، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری پارک میرزا کوچک خان جنگلی و بازدید کردن از آن هم برای تمام عموم امکان پذیر است. این آبشار به رود هراز که در غرب پارک جریان دارد متصل است و به تنهایی هم جزو آبشارهای بسیار زیبای آمل محسوب می شود. همچنین ارتفاع آبشار هم نسبتا زیاد نیست و دسترسی به بالای آن، راحت است.

رستوران و غذا خوری

بعد از گشت و گذار کامل در پارک جنگلی و تماشا کردن تمام قسمت های آن، در آخر نوبت غدا خوردن در رستوران های دنج این پارک است. انواع رستوران های فست فود و حتی کافی شاپ ها در پارک قرار گرفته اند که عموم و افراد از آن ها برای راحتی بیشتر استفاده کنند. رستوران ها هم از تمامی غذاهای ایرانی و حتی برخی غذاهای خارجی پشتیبانی می کنند.

هزار پله

هزار پله یکی دیگر از جاذبه های پارک جنگلی میرزا کوچک خان است. این مجموعه پله های بسیاری دارد و مسیر پارک تا بالای کوه را مشخص می کند و به دلیل این که تعداد پله ها زیاد است، این بخش را هزار پله نامیده اند.

هزار پله

منطقه سوار کاری

این پارک مجهز و کامل، یک محوطه ای را هم برای سوارکاران فراهم کرده تا بتوانند در آنجا تمرین و تفریح کنند. در این بخش افراد می توانند اسب ها و حیوانات چهارپا دیگر را اجاره کنند و در منطقه مشخص شده، سوار کاری کنند.

رود هراز

در قسمت غربی پارک جنگلی میرزا کوچک خان، می توانید رود نسبتا پر قدرتی را مشاهده کنید که از کنار پارک می گذرد. این رود زیبا، به بقیه دریاچه ها و رودهای اطراف متصل می شود و حتی آب برخی از آبشارهای نزدیک را به خود جذب می کند. آبشار ماهان هم که در پارک وجود دارد، به این رود سرازیر می شود.

در پارک جنگلی میرزا کوچک خان جنگلی، جاذبه ها و قسمت های مختلف دیگری هم مثل، دستشویی عمومی، چشمه آب سرد، بخش کودکان و … وجود دارد و تمام عموم بدون محدودیت می توانند از آن ها بازدید کنند.

شرایط بازدید از پارک جنگلی میرزا کوچک خان

برای بازدید کردن از این مجموعه شما در ابتدای درب ورودی باید بلیط تهیه کنید و سپس وارد پارک شوید. همچنین به دلیل این که پارک وسعت زیادی دارد و تمام آن با درختان تنومند پوشیده شده، باید مراقب کودکان خود در حین بازدید باشید.

شرایط بازدید از پارک جنگلی میرزا کوچک خان

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

اگر به مطالب بالاتر دقت کافی کرده باشید، حتما متوجه شده اید که این پارک در شهر آمل و استان مازندران واقع شده است. اما اگر بخواهیم به آدرس دقیق تر او اشاره کنیم، باید بگوییم پارک جنگلی میرزا کوچک خان جنگلی در جاده هراز و اطراف منطقه رزکه آمل قرار گرفته است.

دسترسی  با تمامی وسایل نقلیه هم شخصی و هم عمومی امکان پذیر است و افرادی هم که قصد بازدید از این پارک و دیگر جاذبه های تفریحی آمل را دارند، می توانند بلیط اتوبوس آمل را تهیه کنند و با تجربه کردن سفری راحت و بدون دردسر به این شهرستان بسیار زیبای شمال کشور سفر کنند. از این که این مطالب را تا انتها همراهی کردید، از شما سپاسگذاریم.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.