شرکت کوثر

شرکت کوثر؛ تاریخچه+خدمات

سفر با قطار یکی از لذت بخش ترین و ایمن ترین سفرها است که می تواند بسیار لذت بخش و خاطره انگیز باشد. امروزه سفر با قطار به دلیل قیمت بسیار مناسب بلیط قطار در مقایسه با هواپیما و راحتی که  درمقایسه با اتوبوس  دارد طرفداران بسیاری پیدا کرده است به طوری به یکی از گزینه های اصلی برای سفرهای دسته جمعی محسوب می شود.

شرکت های متعددی در ایران در صنعت حمل و نقل ریلی مشغول به فعالیت هستند که از جمله آن ها می توان به شرکت مسافربری کوثر اشاره نمود. اگر از طرفداران سفر با قطار باشید قطعا در هنگام رزرو بلیط قطار به صورت حضوری یا آنلاین قطعا با بلیط قطارهای کوثر مواجه شده اید. این شرکت از تازه تاسیس ترین شرکت های حمل و نقل ریلی است که در مدت کوتاه فعالیت خود خدمات ارزنده ای ارائه نموده است. اگر می خواهید با این شرکت مسافربری ریلی بیشتر آشنا شوید پس تا پایان با مجله مستربلیط همراه باشید.

تاریخچه شرکت کوثر

با توجه به اینکه حدود یک دهه است که از فعالیت شرکت مسافربری کوثر می گذرد نمی توان نام این شرکت را در لیست شرکت های حمل و نقل ریلی  قدیمی که سالیان زیادی است از فعالیت آن ها می گذرد قرار داد. این شرکت در سال 1384 مورد بهره برداری قرار گفت و فعالیت خود را در مسیرهای محدودی با استفاده از دو دستگاه قطار آغاز نمود. شرکت مسافربری کوثر اگر چه ناوگان بسیار کوچکی داشت اما از همان ابتدا فعالیت خود را در حوزه مسافربری و حمل بار شروع کرد و سعی داشت که بهترین خدمات ممکن را در زمینه مسافربری و حمل بار به مشتریان خود ارائه نماید تا بتواند رضایت آن ها را جلب کند.

پس از مدتی که از فعالیت شرکت مسافربری کوثر گذشت مسئولین این شرکت تصمیم گرفتند به منظور ارائه خدمات بیشتر و فعالیت  در مسیرهای ریلی متعدد ناوگان خود را بروز سازی نمایند و تعدادی قطار به ناوگان خود بیافزایند. از این رو تعداد قطارهای خود از 2 عدد به 5 عدد افزایش دادند. با افزوده شدن این قطارها شرکت کوثر بیشتر در زمینه مسافربری فعالیت خود را ادامه داد اما در سال 1392 مجددا سرویس هایی را در زمینه حمل و نقل باری ارائه نمود و تحولاتی در روند برنامه های خود ایجاد کرد.  شرکت حمل و نقل ریلی کوثر در حال حاضر به طور جدی در زمینه جابجایی مسافران و حمل و پخش فرآورده های نفتی شرکت ملی پالایش ایران فعالیت دارد.

آرم و طراحی قطار

آرم شرکت کوثرسرویس های VIP

شرکت مسافربری کوثر نیز همانند سایر شرکت ها، بلیط قطارهای خود را به دو صورت سرویس معمولی و سرویس VIP ارائه می دهد که مسافران می توانند  با توجه به شرایط خود و خدماتی که در طول سفر به آن ها نیاز خواهند داشت  سرویس معمولی یا VIP را رزرو نمایند. هر دوی این سرویس ها در واقع با استفاده از یک قطار ارائه می گردد و تفاوت آن ها در نوع خدماتی است که به مسافران ارائه می دهند. سرویس های VIP  از امکانات و خدمات بیشتر و ویژه تری برخوردار هستند و قطعا مسافران با رزرو این سرویس ها می توانند سفر لذت بخش تر و خاطره انگیز تری را تجربه نمایند.

از سرویس های VIP این شرکت می توان به سرویس VIP غزال اشاره نمود که یکی از بهترین سرویس هایی است که  ارائه می گردد و از جمله خدمات و امکاناتی که در آن ارائه می شود می توان به سرو انواع میان وعده و غذاهای گرم و سرد در رستوران قطار یا کوپه، استقبال و خوش آمد گویی به مسافران با پذیرایی و نوشیدنی رایگان، قرار دادن آب معدنی رایگان در کوپه ها، مجهز بودن کوپه ها به سیستم احضار مهمانداران، امکان برقراری ارتباط با مهمانداران به صورت 24 ساعته، مانیتور و سیسیتم صوتی و تصویری حرفه ای، سیستم تهویه مطبوع، سیستم گرمایش و سرمایش مناسب، ارائه ویلچر به معلولین، ارائه صندلی کودک، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، سرویس خواب یکبار مصرف و با کیفیت، صندلی های بسیار راحت، ارائه روزنامه و مجلات سرگرم کننده، اینترنت WiFi  و … اشاره نمود.

از دیگر امکانات موجود در سرویس های VIP قطار غزال و سایر قطارهای این شرکت می توان به دو نمایشگر LCD که در کوپه ها تعبیه شده است و می توان با استفاده از آن ها به موسیقی مورد علاقه گوش داد  یا فیلم مورد نظر خود را تماشا نمود اشاره کرد. همچنین کنسول های بازی و اسباب بازی های سرگرم کننده از دیگر خدماتی است که در کوپه قطارهای  VIPجهت سرگرمی کودکان وجود دارد.

تاریخچه شرکت کوثر

خدمات

شرکت مسافربری کوثر فعالیت خود را با هدف ارائه بهترین خدمات ممکن با بالاترین امکانات در زمینه جابجایی مسافران و حمل بار در خطوط ریلی کشور آغاز نمود و رضایت مندی مشتریان را سر لوحه کار خود قرار داد. به همین علت همواره سعی می کرد که اقداماتی جهت رسیدن به این هدف و پیشرفت خود انجام دهد. این شرکت در طی سال های کوتاه فعالیت خود خدمات متنوعی را به مشتریان ارائه نمود و علاوه بر توسعه ناوگان خود مرتبا به تعمیر و رفع عیوب آن ها می پردازد تا بتواند سرویس های بسیار ایمن و با کیفیتی را ارائه دهد.

شرکت مسافربری کوثر در انتخاب پرسنل و مهمانداران خود نیز بسیار سخت گیرانه عمل نموده است و سعی کرده پرسنلی کارآزموده و متخصص را انتخاب نماید که برخورد مناسبی با مشتریان داشته باشند و بتوانند با صبوری کامل به تمام درخواست های آن ها رسیدگی کنند. علاوه بر این برنامه حرکت قطارهای خود در طول هفته را به طور منظم تنظیم نموده و بدون تاخیر اجرا می کند تا مسافران بتوانند برنامه ریزی دقیقی برای سفرهای خود داشته باشند.

این شرکت به سرگرمی و راحتی مسافران در طول سفر نیز توجه نموده و در داخل واگن ها و کوپه ها با کیفیت ترین و مرغوب ترین محصولات و تجهیزات ممکن را تعبیه نموده است. توجه به کیفیت مواد اولیه غذاها و تنقلات و نوشیدنی هایی که در سرویس ها عرضه می گردد از دیگر مواردی است که مسئولین شرکت کوثر به بررسی آن می پردازند و سعی می کنند که بهترین خدمات ممکن در این زمینه را عرضه نمایند.

کوپه قطارهای شرکت کوثر

شرکت مسافربری ریل سیر کوثر تنها توجه خود را بر روی ناوگان و سرویس هایی که ارائه می دهند منعطف ننموده بلکه به منظور رفاه حال مسافران و دسترسی آسان تر آن ها به بلیط دفاتر نمایندگی جهت فروش بلیط در سطح برخی از شهرها راه اندازی کرده که مسافران بتوانند برای خرید بلیط  قطار به آن ها مراجعه نمایند.

این شرکت اگر چه در مسیرهای ریلی متعددی فعالیت ندارد و به تازگی فعالیت خود را آغاز نموده است اما به دلیل پشتکار و تلاش های فراوانی که داشته توانسته جایگاه مناسبی نزد مردم پیدا کند و بلیط قطارهای آن از فروش بسیار مناسبی برخوردار است.

ناوگان

شرکت حمل و نقل ریل سیر کوثر در ابتدا فعالیت خود را با تعدادی قطار آغاز نمود اما به منظور  توسعه فعالیت های خود و داشتن سهمی در بازار حمل و نقل ریلی کشور تصمیم گرفت که در مسیرهای ریلی بیشتری سرویس دهی نماید. از این رو برای رسیدن به این هدف به قطارهای بیشتری نیاز داشت  و ناوگان خود را توسعه بخشید به طوری که امروزه دارای 5 قطار ایمن و با کیفیت می باشد.

از جمله قطارهای این شرکت می توان  به  قطار 6 تخته کوثر، قطار غزال و قطار اپتیما اشاره نمود که هر سه از بهترین قطارهای فعال در خطوط ریلی کشور هستند و در ادامه به طور کامل به معرفی آن ها می پردازیم. این شرکت با استفاده از این قطار ها روزانه به جابجایی 2000 نفر مسافر در نقاط مختلف کشور می پردازد.

قطار 6 تخته کوثر

قطارهای 6 تخته کوثر یکی از بهترین قطارهای این شرکت هستند که به جهت شرایط فوق العاده ای که دارند مورد توجه مسافران بسیاری قرار گرفته است  و بلیط آن ها جز پر فروش ترین بلیط ها محسوب می شود. در این قطارها تمامی امکانات و خدماتی که ممکن است یک مسافر در طول سفر با قطار به آن ها احتیاج داشته باشد کاملا مهیاست و دارای فضایی فوق العاده دلنشین و آرامش بخش می باشد.

پرسنل قطارهای کوثر بسیار خوش برخورد و با اخلاق هستند و سعی می کنند به موقع تمامی درخواست های مسافران برای سرو غذا و … را انجام دهند تا مسافران بتوانند سفر به یاد ماندنی و خاطره انگیزی با قطار تجربه کنند. قطار 6 تخته کوثر با وجود اینکه از قطارهای سریع السیر محسوب نمی شود و یک قطار معمولی می باشد اما بسیار با کیفیت است، بنابراین در هنگام رزرو بلیط قطار در خرید آن ها شک نکنید زیرا قطعا می توانید سفر خوبی با آن ها داشته باشید.

از امکانات و خدمات قطار کوثر می توان به وجود دو رستوران با منو غذایی متنوع، سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب، سیستم صوتی و تصویری، ارائه نشریات و روزنامه، پذیرایی با بسته های خوراکی، سرو نوشیدنی های گرم مانند چای و نوشیدنی های سرد مانند آب معدنی و آب میوه، سرویس خواب مناسب، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و … اشاره نمود. لازم به ذکر است که مسافرانی که بخواهند از غذای رستوران قطار استفاده نمایند باید در هنگام خرید بلیط قطار مبلغی را جداگانه بابت دریافت سرویس نهار یا شام بپردازند. این قطار معمولا در مسیر تهران- مشهد و بالعکس به صورت مرتب مشغول سرویس دهی می باشد.

ناوگان شرکت ریلی کوثر

قطار غزال

قطار 4 تخته غزال که از قطارهای درجه یک و سریع السیر کشور می باشد بهترین قطار شرکت مسافربری کوثر محسوب می شود که به دلیل امکانات بی نظیر و قیمت  مناسبی که دارد دارای طرفداران بسیاری می باشد.

در قطارهای غزال 25 کوپه 4 تخته وجود دارد که دارای دیواره دو جداره و عایق حرارتی و صوتی هستند. از امکانات موجود در قطارهای غزال می توان به مهماندران کارآزموده و حرفه ای، پک های پذیرایی رایگان، سیستم تهویه هوای مطبوع، سیستم صوتی و تصویری پیشرفته، سرویس خواب یکبار مصرف با کیفیت و مرغوب و رستورانی مجلل با مرغوب ترین غذاها مطابق با ذائقه مسافران ایرانی و سیستم احضار مهماندار در هر کوپه و … اشاره نمود.

قطار اپتیما

از دیگر قطارهای این شرکت می توان به قطار 6 تخته اپتیما اشاره نمود که جز قطارهای 3 ستاره محسوب می شود  و می توان از آن به عنوان یکی از بهترین قطارهای 6 تخته کشور یاد کرد. بلیط قطار اپتیما در مقایسه با قطار غزال کوثر دارای قیمت پایین تری است، از این رو طرفداران بسیاری دارد و می تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که می خواهند سفر ریلی اقتصادی داشته باشند.

از ویژگی های قطار اپتیما می توان به داشتن کوپه هایی با بدنه عایق، کوپه های مجهز به پریز برق 220 ولت و سیستم صوتی و تصویری مناسب، سرویس بهداشتی، سیستم تهویه هوا، رستوران جهت ارائه انواع دسر، نوشیدنی، تنقلات، میان وعده و غذای وعده های اصلی ناهار و شام و .. اشاره نمود.

به طور کلی این شرکت حمل و نقل ریلی در حال حاضر دارای 100 واگن لبه کوتاه، 250 واگن لبه بلند، 234 واگن خزانه دار باری می باشد و با استفاده از آن ها در مسیرهای ریلی متنوعی فعالیت دارد و به جابجایی مسافران و حمل کالا می پردازد.

پرتقاضا ترین مسیرها

شرکت مسافربری تازه تاسیس کوثر با داشتن ناوگانی مجهز به 5 قطار در مسیرهای ریلی مختلفی در داخل کشور مشغول به حمل بار و جابجایی مسافر می باشد که از جمله آن می توان به مسیر تهران – مشهد و بالعکس، مشهد – بندرعباس و بالعکس، مشهد – یزد و بالعکس و … اشاره نمود. این شرکت  در طول هفته دارای سرویس های مرتبی به صورت رفت و برگشت در مسیرهای ذکر شده می باشد و مسافرانی که قصد دارند به  یکی از شهرهای موجود در مسیر راه آهن مقاصد اصلی قطارهای این شرکت سفر کنند نیز می توانند با رزرو بلیط قطارهای این شرکت و پیاده شدن در ایستگاه های راه آهن طول مسیر به مقصد مورد نظر خود برسند.

جهت خرید بلیط قطارهای شرکت مسافربری کوثر نیز همانند بلیط قطار سایر شرکت‌ها می توان به صورت حضوری یا آنلاین اقدام نمود. دفاتر نمایندگی و آژانس‌های مسافرتی متعددی در سطح شهرها وجود دارد که با مراجعه به آن ها و استفاده از راهنمایی های کارمندان فروش بلیط می توانند مناسب ترین و ارزان ترین بلیط ممکن به مقصد مورد نظر را خریداری نمود. اما امروزه به دلیل پر مشغله بودن افراد و تغییراتی که در سبک زندگی آن ها ایجاد شده است افراد کمتر فرصت کافی جهت مراجعه حضوری برای خرید بلیط دارند و ترجیح می دهند به صورت آنلاین و بدون صرف وقت و هزینه اضافی خرید خود را انجام دهند.

روش خرید اینترنتی بلیط مزایای بسیاری دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به دسترسی 24 ساعته، عدم محدودیت مکانی و زمانی، امکان مقایسه و حق انتخاب های بیشتر، اطلاع یافتن از تخفیفات ویژه و بلیط های ارزان قیمت، امنیت بالا، صرفه جویی در وقت و هزینه و کاهش هزینه ها سفر و … اشاره نمود. با استقبال بسیار خوبی که از وب سایت های ارائه دهنده بلیط صورت گرفت امروزه شاهد وب سایت های فعال بسیاری در این زمینه هستیم که از جمله آن ها می توان به وب سایت قدیمی و معتبر مستر بلیط اشاره نمود که خدمات بسیار متنوع و با ارزشی را در اختیار مسافران قرار می دهد. قطعا انتخاب یک وب سایت مناسب جهت خرید بلیط قطار می تواند تجربه یک خرید ایمن و راحت را برای مسافران رقم بزند.

مسیرهای پر تقاضای شرکت کوثر

خرید بلیط قطار مستر بلیط بسیارساده است و فقط کافی است که فرد در زمان رزرو بلیط مبدا و مقصد سفر و تاریخ سفر را مشخص نماید تا لیستی از تمامی بلیط های ممکن برای او نمایش داده شود تا با مقایسه و بررسی آن ها بهترین بلیط ممکن را رزرو نمایند. وب سایت مستر بلیط دارای محیطی بسیار کاربر پسند  و ساده می باشد که به راحتی و بدون نیاز به هیچگونه آموزشی می توان از آن جهت رزرو بلیط استفاده نمود.

این وب سایت به منظور رفاه حال مسافران علاوه بر خدمات فروش بلیط امکان استرداد آنلاین بلیط را نیز فراهم نموده است تا مسافرانی که به هر دلیلی نتوانسته اند خود را به سفر برسانند بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن بلیط سفر خود را آنلاین استرداد نمایند و هزینه کم تری از مبلغ اصلی بلیط آن ها به عنوان جریمه کسر گردد. مسافران حتی می توانند به جای مراجعه به وب سایت مستر بلیط، اپلیکیشن آن را بر روی گوشی هوشمند خود نصب نمایند و از امکانات بی نظیری که در خصوص سفر ارائه می دهد بهره مند شوند و سفری راحت و لذت بخش را برای خود رقم بزنند.

برای خرید بلیط قطار می توانید از مستربلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان خرید خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید،  رزرو آنلاین هتل شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *