ترمینال و پایانه های مسافربری خرم آباد

ترمینال و پایانه های مسافربری خرم‌آباد کجا هستند؟ معرفی + راه‌های ارتباطی

ترمینال و پایانه های مسافربری خرم‌آباد کجا هستند؟ استان لرستان، استانی که در غرب کشور و همسایگی استان های اصفهان، خوزستان، کرمانشاه، همدان و ایلام قرار دارد. این استان دارای 7،924 کیلومتر راه است که شامل: 104 کیلومتر آزادراه، 427.11 کیلومتر چهارخطه، 708 کیلومتر راه اصلی، 570.44 کیلومتر راه فرعی، 24 کیلومتر راه بین شهری، چهار هزار و 190 کیلومتر راه روستایی آسفالته و هزار و 901 کیلومتر راه روستایی شوسه و خاکی می شود.

در مجموع بیش از 2 درصد راههای کشور در این استان واقع گردیده است. این استان به دلیل قرار گرفتن در کریدور شمال-جنوب و شرق-غرب کشور از نظر حمل و نقل جاده‌ای در جایگاه مهمی قرار دارد. وجود 22 گردنه و شش هزار کیلومتر راه برفگیر و بیش از 14 هزار دستگاه پل و ابنیه فنی از نظر عملیات راهداری، موقعیت خاصی را برای این استان پدید آورده است.

به علت نبود امکانات گسترده هوائی در این استان اکثر سفرها از جاده ها انجام می‌گیرد. تعداد 7 پايانه مسافربری در شهرستان‌هاي خرم‌آباد،  نورآباد، بروجرد، كوهدشت، اليگودرز، ازنا و الشتر وجود دارد. در ادامه این بحث پیرامون ترمینال های این استان و به خصوص شهر خرم آباد اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهیم.

ترمینال و پایانه های مسافربری خرم آباد

معرفی ترمینال و پایانه های مسافربری خرم‌آباد

ترمینال شرق خرم آباد

این ترمینال همانطور که از نامش پیداست در قسمت شرقی شهر قرار گرفته است. این پایانه که عملیات ساخت آن از سال ۹۲ شروع شده است در قطعه زمینی به مساحت 36 هزار مترمربع، شامل ساختمان مرکزی با زیربنای ۳۴۶۰ مترمربع، محوطه‌ای با مساحت ۴ هکتار، ۱۰ غرفه تعاونی، ۱۰ غرفه فروشگاه و کافی‌شاپ، رستوران، اتاق مادر و کودک، اتاق انتظامات و غیره در سال 1395 احداث شد. معماری این ترمینال با الگو برداری از ترمینال جنوب تهران انجام شده است. طبق آمار منتشر شده روزانه 2500 مسافر از این ترمینال به مقاصد دیگر سفر می کنند. ناوگان این ترمینال از اتوبوس، مینی بوس و سواری تشکیل شده است.

مسیرهای ترمینال شرق خرم آباد

این ترمینال تازه تاسیس دارای تردد بسیار از شهرهای مختلف ایران است. مقاصد خروجی که برای این ترمینال در نظر گرفته شده است شامل شهرهای تهران پایانه غرب (آزادی) و پایانه جنوب و پایانه بیهقی (آرژانتین)، شهریار، قم، ساری، کرج، اصفهان پایانه صفه و پایانه کاوه، دامنه، شهررضا، نایین، نجف آباد، اهواز، آبادان، اندیمشک، امیدیه، شیراز، آباده، کرمان، اراک، ارومیه، سقز، همدان، الیگودرز، مهران، یزد، چغادک، خورموج، گناوه، عسلویه و گرگان می شود.

علاوه بر مسیرهای خروجی، این ترمینال دارای مسیرهای ورودی مانند تهران پایانه جنوب و پایانه بیهقی (آرژانتین) به خرم آباد، شهریار به خرم آباد، ورامین به خرم آباد، آمل به خرم آباد، بابل به خرم آباد، بهشهر به خرم آباد، قایم شهر به خرم آباد، نکا به خرم آباد، کرج به خرم آباد، پایانه صفه (اصفهان ) به خرم آباد، پایانه کاوه (اصفهان ) به خرم آباد، فولادشهر به خرم آباد، نجف آباد به خرم آباد، تبریز به خرم آباد، اهواز به خرم آباد، آبادان به خرم آباد، اندیمشک به خرم آباد، ماهشهر به خرم آباد، خرمشهر به خرم آباد، دزفول به خرم آباد، شوشتر به خرم آباد، مسجدسلیمان به خرم آباد، شیراز به خرم آباد، کرمان به خرم آباد، خمین به خرم آباد، ساوه به خرم آباد، رشت به خرم آباد، بندرانزلی به خرم آباد، ارومیه به خرم آباد، زنجان به خرم آباد، کرمانشاه به خرم آباد، شهرکرد به خرم آباد، یزد به خرم آباد، عسلویه به خرم آباد و گرگان به خرم آباد می باشد.

ترمینال و پایانه های مسافربری خرم آباد

شرکت های مسافربری ترمینال شرق خرم آباد

شرکت های مسافربری که وظیفه طراحی و اجرای مقاصد خروجی و هماهنگی جهت سرویس های ورودی را بر عهده دارند در ترمینال مسافربری شرق خرم آباد به صورت مجزا دفتر دارند. از جمله شرکت هائی که در این ترمینال فعالیت دارند می توان شرکت مسافربری سیر و سفر خرم آباد، شرکت مسافربری آسیا سفر خرم آباد، شرکت مسافربری ایران پیما خرم آباد، شرکت مسافربری پیک صبا، شرکت مسافربری عدل خرم آباد، شرکت مسافربری ترابر بی تا خرم آباد، شرکت مسافربری همسفر چابکسواران خرم آباد، شرکت مسافربری پیک معتمد خرم آباد و شرکت مسافربری گیتی پیمای خرم آباد را نام برد.

اگر قصد تهیه بلیط اتوبوس را دارید می توانید با مراجعه به هر یک از این دفاتر بلیط خود را تهیه کنید در غیر این صورت خرید آنلاین از مستر بلیط گزینه ای مناسب می باشد.

امکانات رفاهی ترمینال شرق خرم آباد

تازه ساز بودن این ترمینال سبب شده است که سطح امکاناتی که برای آن تدارک دیده اند از دیگر ترمینال های کشور کمی بالاتر باشد. از این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ساختمان اداری، دفاتر نمایندگی فروش تعاونی ها و شرکت های مسافربری، سکوهای سوار و پیاده شدن به طور جداگانه برای هر شرکت، اتوماسیون حمل بار، سالن های انتظار عمومی، مسافرخانه و هتل، سالن های غذاخوری و رستوران، دستگاه های آبسردکن، رمپ ویژه معلولان، پارکینگ، پلیس ترمینال، مسجد و نمازخانه، حمام و آرایشگاه، بانک ملت، دستگاه های خودپرداز، تلفن های همگانی، غرفه های فروش اجناس، خوراکی و سوغاتی، ایستگاه پایانه های اتوبوس های شرکت واحد، دفتر نمایندگی تاکسیرانی شهر، نیمکت های سایبان دار در محوطه پایانه، خدمات مکانیکی اتوبوس، کارواش و باس واش و خوابگاه جهت استراحت رانندگان.

راه‌های دسترسی به ترمینال شرق خرم آباد

برای رسیدن به این ترمینال می توانید از وسایل نقلیه عمومی مانند تاکسی ها و اتوبوس های شهری استفاده کنید. ایستگاه اتوبوس در محوطه ترمینال قرار گرفته است. اگر می خواهید آرامش بیشتری در حین رفت و آمد داشته باشید بهتر است با تاکسی تردد کنید در غیر این صورت اتوبوس های شهری گزینه ای درخور برای شما می تواند باشد.

ترمینال و پایانه های مسافربری خرم‌آباد

ترمینال شمال از ترمینال و پایانه های مسافربری خرم‌آباد

این ترمینال جهت سفرهای درون استانی تعبیه شده است. از طریق این ترمینال می توانید به شهرهای اطراف خرم آباد حرکت کنید. این سرویس دهی توسط سواری و مینی بوس انجام می شود.

ترمینال های ترمینال و پایانه های مسافربری خرم‌آباد

این استان دارای ترمینال هائی در شهرهای بزرگ آن است. این ترمینال ها شامل ترمینال بروجرد، ترمینال درود، ترمینال الیگودرز، ترمینال الشتر، ترمینال نورآباد و ترمینال پلدختر می شود.

ترمینال بروجرد

این ترمینال در شرق شهر بروجرد قرار گرفته است. روزانه 2500 مسافر از این ترمینال جا به جا می شوند. ناوگان حمل و نقل آن را 65 اتوبوس، 60 مینی بوس و 50 سواری تشکیل می دهد. سهم آن از حمل و نقل مسافر در استان 9 درصد است. شهرهای مقصد این ترمینال تهران پایانه غرب (آزادی)، پایانه جنوب و پایانه بیهقی (آرژانتین)، کهریزک، شهریار، قم، کرج، اصفهان پایانه صفه، داران، شهررضا، تیران و کرون، اهواز، آبادان، اندیمشک، ماهشهر، شوش، شیراز، آباده، مهران، بوشهر و گناوه هستند.

شرکت های مسافربری که این سفرها را تدارک می بینند شرکت مسافربری رویال سفر، شرکت مسافربری ترابر بی تا بروجرد، شرکت مسافربری ایران پیما بروجرد، شرکت مسافربری پیک صبا بروجرد، شرکت مسافربری لوان نور بروجرد و شرکت مسافربری همسفر چابکسواران بروجرد هستند.

اگر می خواهید درباره مراکز حمل و نقل شهر خرم آباد بیشتر بدانید می توانید به مجله مستر بلیط مراجعه کنید.

ترمینال الیگودرز

این ترمینال در قسمت شمال غربی شهر بنا شده است و روزانه شاهد خروج 1300 نفر مسافر توسط 30 دستگاه اتوبوس، 50 دستگاه مینی بوس و 60 تاکسی است. از این ترمینال برای مقاصدی همچون تهران پایانه جنوب، قرچک، کرج، قم و اصفهان پایانه کاوه  سرویس دهی انجام می شود. شرکت های مسافربری فعال در این ترمینال شرکت مسافربری پیک صبا، شرکت مسافربری راه پیما پارسیان الیگودرز، شرکت مسافربری آریا سفر آسیا و شرکت مسافربری ایمن سفر ایرانیان الیگودرز می باشند.

ترمینال های باربری لرستان

در این استان سه پایانه بار در شهرهای الیگودرز، پلدختر و خرم آباد وجود دارد. پایانه بار الیگودرز در محور الیگودرز اصفهان با مساحت 7 هکتار و 13 غرفه قرار دارد. مساحت پایانه بار پلدختر 6 هکتار است که با 6 غرفه در محور پلدختر اندیمشک مستقر شده است. پایانه بار خرم آباد که بزرگترین پایانه استان می باشد دارای 10 هکتار مساحت و 16 غرفه است و محور استقرار آن کمربندی خرم آباد اندیمشک می باشد.

ترمینال های باربری لرستان

راه‌های ارتباطی ترمینال و پایانه های مسافربری خرم‌آباد

ترمینال شرق خرم آباد

آدرس خرم آباد، ابتدای بلوار آیت الله کمالوند (کرگانه)، پایانه خرم آباد
تلفن 06633406807

ترمینال شمال خرم آباد

آدرس خرم آباد، دره گرم ابتدای جاده الشتر، ترمینال شمال خرم آباد
تلفن 06633406807

 ترمینال بروجرد

آدرس بروجرد، بلوار امام، پایانه بروجرد
تلفن 06642455015

ترمینال الیگودرز

آدرس الیگودرز، به طرف میدان شهید فهمیده، اول جاده الیگودرز به ازنا، پایانه الیگودرز
تلفن 06643321090

اگر به ترمینال و پایانه های مسافربری خرم‌آباد مراجعه کرده اید می توانید تجربه تان را از طریق کامنت با دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *