مرداب کندوچال

0 258

شهرهای شمالی ایران در ایام مختلف سال به دلیل طبیعت زیبا و جنگل های سر سبز و آب وهوای معتدلی که دارند بسیار محبوب هستند و می توان گفت یکی از مهم ترین قطب های گردشگری ایران محسوب می شوند. شهر چالوس در استان مازندران نیز یکی از پر طرفدار ترین و زیباترین شهرهای شمالی است که اکثر هموطنان استان های همجوار برای تعطیلات آخر هفته به آنجا سفر می کنند. در چالوس مناظر طبیعی و جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد که بازدید از آن ها می تواند بسیار لذت بخش و به یاد ماندنی باشد. مرداب کندوچال نیز یکی از همین جاذبه های طبیعی است که در پارک جنگلی فین قرار دارد و نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب نموده است. اگر می خواهید با مرداب کندوچال بیشتر آشنا شوید تا پایان با مجله مستر بلیط همراه باشید.

تاریخچه

تاریخچه

چالوس به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی مانند کوه، جنگل، دریا، مرداب، آبشار و … همانند تکه ای از بهشت است. این شهر زیبا سالانه پذیرای گردشگران بسیاری است. مرداب کندوچال در پارک جنگلی فین نیز از معروف ترین جاذبه های گردشگری چالوس است که در فاصله خیلی کمی از شهر چالوس قرار دارد. پارک های جنگلی متعددی در شهر چالوس واقع شده که یکی از جذاب ترین و سرسبز ترین آن ها پارک جنگلی فین یا پارک جنگلی چالوس است. در میان این پارک جنگلی زیبا رودی خروشان و پر آب عبور می کند که موجب شده زیبایی و طراوت آن دو چندان شود. در این پارک جنگلی امکانات خدماتی و رفاهی متنوعی فراهم شده است تا خانواده ها بتوانند لحظات شاد و لذت بخشی را در آن سپری کنند. از جمله این امکانات می توان به میز و نیمکت، آلاچیق، پارک بازی بچه ها، منقل برای کباب، رستوران و سفره خانه، فروشگاه، اردوگاه، امکانات تفریحی و … اشاره نمود. مرداب کندوچال نیز که از جاذبه های مشهور چالوس است در دل این جنگل زیبا و مملو از درختان سر به فلک کشیده واقع شده که تماشای آن از نزدیک قطعا می تواند بسیار جذاب باشد.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

مرداب کندوچال دارای مساحتی حدود یک هکتار می باشد و عمق آن نیز 4 الی 5 متر است. دور تا دور مرداب پر از درختان بزرگ است که موجب شده بسیار زیبا و خیره کننده باشد. آنچه که موجب متمایز شدن و خاص بودن این مرداب شده نی و گیاهان مردابی است که در بخش های مختلف مرداب مشاهده می شود. مرداب کندوچال در فصول مختلف سال دارای زیبایی خاص و بی نظیری است اما میزان جذابیت آن در فصل بهار و ماه اردیبهشت که نیلوفرهای مردابی رشد می کنند و سراسر مرداب را پوشش می دهند به اوج خود می رسد. مرداب کندوچال علاوه بر آنکه محل زندگی گونه های گیاهی متنوع است پناهگاه پرندگان و جانوران بسیاری به شمار می رود که همه این عوامل در کنار یکدیگر موجب شده اند که این مرداب به یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری چالوس تبدیل شود. پارک جنگلی فین و مرداب کندوچال در فصل بهار و تابستان که این منطقه طبیعتی بکر و سر سبز و آب و هوایی بی نظیر دارد بسیار زیبا است، به طوری که می توان گفت این فصول بهترین زمان برای بازدید از مرداب کندوچال هستند. البته فصل پاییز که جنگل مملو از درختانی با برگ های رنگارنگ است نیز بازدید از این مرداب می تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد، اما برای افرادی که عاشق باران و تفریحات پاییزی هستند.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

بازدید از پارک جنگلی فین و مرداب کندوچال در هر روزی از سال امکان پذیر است و گردشگران داخلی و خارجی می توانند به صورت رایگان به این منطقه زیبا و خوش آب و هوا دسترسی داشته باشند. اگر می خواهید با تهیه بلیط اتوبوس چالوس به بازدید از مرداب کندوچال بروید به زمانی حدود 2-3 ساعت نیاز خواهید داشت.

آدرس و نحوه دسترسی 

مرداب کندوچال در استان مازندران، شهر چالوس، پارک جنگلی فین واقع شده است و گردشگران به راحتی می توانند به آن دسترسی داشته باشند. برای بازدید از این جاذبه گردشگری می توان از اتوبوس ها، مینی بوس ها و همچنین تاکسی های برون شهری استفاده نمود. البته افرادی که دارای خودرو شخصی هستند و یا خودروهای اجاره ای مستربلیط را رزرو کرده اند نیز می توانند سفری راحت تر و لذت بخش تر به چالوس و پارک جنگلی فین را تجربه نمایند.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.