روستای فرح آباد ساری

0 1,575

روستای فرح آباد ساری ، یک روستای بسیار دیدنی و پر جاذبه است که در سال ۱۳۹۶ به شهر تبدیل شد. این روستای خوش آب و هوا در نزدیک ساحل واقع شده است و هر سال افراد گردشگر زیادی را به سمت خود جذب می کند. روستا های ساری از جمله جاذبه های مهم این شهر هستند که با آب و هوای عالی، مقصد مناسبی برای گردشگران هستند. این روستا زمستان های بسیار سردی دارد و تابستان ها آب و هوای آن معتدل است، از این رو بهتر است تابستان ها به آن جا سفر کنید. در حال حاضر بخش بزرگی از روستا و ساحل فرح‌ آباد، زیر دست ادارات دولتی گوناگون است اما اگر می خواهید به آن جا بروید؛ بهتر است برای آشنایی بیشتر تا انتها همراه مجله مستر بلیط باشید.

تاریخچه

نام فرح آباد را از زمان شاه عباس صفوی برای این روستا انتخاب کرده اند و در سال ۱۰۲۰ هجری قمری به دستور شاه عباس صفوی ساخته شده است. شاه عباس در گذشته تمام تلاش خود را برای آبادانی این منطقه به کار گرفت و سر انجام در همین شهر فوت شد. این روستای تاریخی در طول دوره قاجار و تا دوره رضا شاه پهلوی به‌ صورت جزئی مورد استفاده قرار می گرفت اما از آن پس چندین بار مورد هجوم ترکمانان قرار گرفت و یک بار به طور کامل دچار آتش‌ سوزی شد.

تاریخچه

نقشه و معرفی بخش های مختلف

جمعیت این روستای با صفا طی آخرین سر شماری مرکز آمار ایران، ۲۰۲۷ نفر اعلام شد و بقایای موجود در آن به وسعت ۳۰ تا ۴۰ هکتار در منطقه پراکنده‌ است. امروزه در این روستا از آثار دوران صفوی یک حمام، مسجد، بخش هایی از بازار، پل و چند خانه قدیمی باقی مانده ‌است. از دوران قاجار نیز دو برج دیدبانی، کاخ جهان نما و پل آجری هفت چشمه صفوی به جا مانده است و افراد می توانند پس از خرید بلیط هواپیما ساری به آن جا بروند و از تماشای آن ها لذت ببرند. قابل ذکر است که روستای فرح آباد از موقعیت مکانی عالی برخوردار است و افراد می توانند به راحتی در آن جا از ساحل دریای مازندران دیدن نمایند و به تفریح بپردازند. این روستا بسیار سرسبز با مردمانی مهمان نواز جاذبه های بسیاری دارد که همه آن ها نشان دهنده قدمت و تاریخچه آن هستند. جالب است بدانید؛ اصالت مادر شاه عباس صفوی نیز به شهر زیبای ساری بر می‌ گردد به همین علت شاه عباس صفوی نیز به این شهر علاقه زیادی داشته است و به هیچ عنوان دست از تلاش برای پیشرفت این منطقه نکشید.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

بازدید از این روستای سرسبز دارای قوانین محدود کننده ای نیست و افراد علاقمند می توانند در هر زمانی که بخواهند به راه بی افتند و به آن جا بروند.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

روستای فرح ‌آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان ساری است که در بخش رود پی شمالی قرار دارد و مسافران در هر شهری می توانند با رزرو بلیط های خود به صورت آنلاین از سایت مستر بلیط، به این روستا بروند.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.