دشت دریوک

0 335

شهرستان آمل، یکی از شهرهای ایران است که دارای جاذبه ها و مکان های گردشگری بسیاری است. درون این شهر انواع جنگل های سرسبز و دشت های وسیع وجود دارد که برخی از آنان مکانی بسیار مناسب برای گذراندن اوقات فراغت هستند. مثلا یکی از همین دشت ها که در شهر آمل واقع شده، دشت دریوک است؛ این دشت بسیار بزرگ، مکانی بسیار مناسب برای جمع آوری گیاهان مخصوص و تفرجگاهی وسیع است. حال در ادامه مجله مستر بلیط قصد داریم که تمامی پستی ها و بلندی های دشت را برای شما شرح دهیم، پس حتما تا انتها با ما همراه شوید.

درباره دشت دریوک

به جرأت می توان گفت که دشت دریوک، یکی از زیباترین دشت های ایران است؛ زیرا هم فضا و محیط آن و هم آبشار بلندی که در دشت واقع شده است، زیبایی ان را چندین برابر می کند. این مکان، برای افرادی که به دنبال منطقه ای بدون آلودگی هستند بسیار مناسب است. این دشت نکات مثبت زیادی دارد و یکی از آن ها، رایگان بودنش است. یعنی اصلا نیاز نیست که برای بازدید کردن از آنجا هزینه ای پرداخته شود.

درباره دشت دریوک

نقشه و معرفی بخش های مختلف

دشت دریوک وسعت بسیار زیادی دارد و جزو دشت های بزرگ ایران محسوب می شود. درون این دشت، آبشار زمینی واقع شده که لقب بزرگترین آبشار ایران را به خود گرفته است. این آبشار همانند یک ررودخانه قطور در بین دشت است که از روی سنگ های بزرگ و تنومند گذر می کند و آب و هوایی معتدل را برای دشت در تابستان فراهم می کند. در آب این آبشار هیچ گونه موجودی وجود ندارد و تمام آب های زلال جاری هستند که از قله کوه سرازیر می شوند. دشت دریوک هم دارای پوشش های گیاهی متنوعی می باشد که اگر افراد بتوانند به خوبی گیاهان را از یکدیگر تشخیص دهند، می توانند آن ها را جمع آوری کنند. مثلا گیاهانی از جمله بابونه، گاوزبان و … در دشت روییده اند که هرساله افراد زیادی برای جمع آوری آن ها به دشت دریوک می روند. همچنین به یاد داشته باشید که دشت در یک منطقه کوهستانی واقع شده و بهترین زمان بازدید از آن، فصل بهار و تابستان است. بازدید در فصل های دیگر مثل پاییز یا زمستان، اصلا پیشنهاد نمی شود، زیرا ممکن است که دشت از برف پوشیده شود و خطر جدی درست کند. در ادامه مستر بلیط شما را با شرایط بازدید از دشت آشنا می سازیم.

شرایط بازدید از دشت دریوک

شرایط بازدید از دشت دریوک

همان طور که در مطالب قبل ذکر شد، دشت دریوک آمل در یک منطقه کوهستانی واقع شده است و قطعا افراد برای سفر کردن به آنجا، باید حتما از وسایل مخصوص استفاده کنند. مثلا وسیله هایی مانند طناب، چاقو، بطری آب و … وسیله هایی هستند که باید حتما در هنگام بازدید از دشت همراه داشته باشید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

دشت دریوک تقریبا در جاده هراز نزدیک به آمل واقع شده و دسترسی با تمام وسایل نقلیه به آن، امکان پذیر است. به عنوان مثال شما هم می توانید از ماشین برای بازدید از دشت استفاده کنید و هم دوچرخه؛ البته بهتر است تا حد امکان مسیر دشت را با پیاده روی طی کنید زیرا وسایل نقلیه به گیاهان دارویی و درمانی آسیب می زنند. همچنین برای بازدید از دشت دریوک، اول باید به شهرستان آمل سفر کنید که هم با تهیه کردن بلیط اتوبوس آمل امکان پذیر است. اگر هم که قصد دارید از بقیه جاذبه ها و مکان های گردشگری آمل بازدید کنید، می توانید با تورهای گردشگری همراه شوید. از این که تا انتها با ما همراه بودید از شما سپاسگذاریم.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.