ترمینال و پایانه های مسافربری بجنورد

ترمینال و پایانه مسافربری بجنورد کجاست؟ معرفی + راه‌های ارتباطی

ترمینال و پایانه مسافربری بجنورد کجاست؟ بجنورد از شهرهای شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان شمالی است. این استان با استان های خراسان رضوی، سمنان و گلستان همسایه است. از شمال شرقی با کشور ترکمنستان مرز مشترک دارد بنابراین جزو استان های مرزی کشور است. بیشترین سفرهای درون استانی آن به صورت زمینی و از طریق جاده انجام می‌گیرد.

شهر بجنورد دارای 228،931 نفر جمعیت و مساحت 36 کیلومتر مربع است. برای سفر به این شهر می توانید از طریق اتوبوس اقدام کنید که در دسترس ترین روش سفر به این منطقه است. خرید آسان، سریع و امن بلیط از طریق مستر بلیط، امکانی است که برای شما به وجود آمده است. در ادامه این محتوا به سراغ ترمینال بجنورد می رویم و جهت تسهیل سفر به آن شما را با ترمینال این شهر آشنا می کنیم.

معرفی ترمینال و پایانه مسافربری بجنورد

ترمینال بجنورد در قسمت جنوبی شهر واقع در ضلع جنوبی میدان دفاع مقدس واقع شده است. این ترمینال اصلی ترین و بزرگترین ترمینال استان به حساب می آید و از این مکان برای مقاصد مختلفی خدمات عرضه می شود. شرکت های مسافربری مختلفی در اینجا دفتر و شعبه فروش بلیط دارند و خدمات ارزنده ای را به مسافران ارائه می دهند. در حال حاضر تصمیم بر این است این ترمینال از مکان فعلی خود به مکانی دیگر در جاده بجنور مشهد جا به جا شود. به طور متوسط روزانه 2500 مسافر از ترمینال بجنورد به سر تا سر کشور منتقل می‌شوند و 25 % سهم جابجایی مسافر در استان خراسان به این ترمینال اختصاص دارد. کلیه سفرهای تدارک دیده شده از این ترمینال توسط 90 دستگاه اتوبوس انجام می شود.

مسیرهای ترمینال و پایانه مسافربری بجنورد

همانطور که قبلا اشاره شد از این ترمینال برای شهر های مختلف در کشور به خصوص مقاصد پر متقاضی از آن، سرویس هایی به صورت هماهنگ شده و منظم بر قرار است. از جمله مقاصد برون استانی می توان به تهران ترمینال جنوب و شرق، شهریار، قم، ساری، بابل، آمل، قایم شهر، کرج، اصفهان، مشهد، قوچان، زاهدان، مهران، پایانه مرزی مهران و گرگان اشاه کرد.

کارخانه سیمان بحنورد، جاجرم و گرمه از جمله شهرهای درون استان می باشند که به مقصد آنها اتوبوس هائی حرکت می کند. از طرف این شهرها به مقصد بجنورد نیز سرویس وجود دارد.

تهران به بجنورد، پایانه شرق به بجنورد، شهریار به بجنورد، ساری به بجنورد، آمل به بجنورد، بابل به بجنورد، بهشهر به بجنورد، محمودآباد به بجنورد، تنکابن به بجنورد، نور به بجنورد، عباس آباد به بجنورد، کرج به بجنورد، اصفهان به بجنورد، مشهد مقدس به بجنورد، زاهدان به بجنورد و گرگان به بجنورد از جمله مسیرهای ورودی به این ترمینال می‌باشد.

شرکت های مسافربری در ترمینال بجنورد

شرکت مسافربری سیروسفر، شرکت مسافربری پیک معتمد، شرکت مسافربری ایران پیما، شرکت مسافربری ترابر بی‌تا، شرکت مسافربری تک سفر ایرانیان و شرکت مسافربری میهن نور آریا از جمله شرکت های مسافربری فعال در این ترمینال می باشند که سفرهای موجود در ترمینال را طراحی و اجرا می ‌کنند. این شرکت ها علاوه بر خدمات حمل و نقل مسافر خدمات جا به جائی بار را نیز عرضه می کنند. برای استفاده از این خدمات هم می توانید به انبار این شرکت ها در ترمینال و هم به دفاتر آنها در سطح شهرها مراجعه کنید.

اگر می خواهید با جاذبه های بجنورد آشنا شوید از مجله مستر بلیط برای این کار کمک بگیرید.

امکانات ترمینال و پایانه مسافربری بجنورد

این ترمینال مانند دیگر ترمینال های کشور از خدماتی در  سطح متوسط بهره‌مند است. انبار مرکزی، نمازخانه، فضای اختصاصی برای استراحت رانندگان، غذاخوری، تریا، سرویس بهداشتی، غرفه های فروشگاهی، سالن انتظار، دستگاه های خودپرداز، پارکینگ و اطلاعات خطوط تاکسی و اتوبوسرانی از جمله امکاناتی هستند که در این ترمینال وجود دارد. این امکانات باعث می شود لحظات انتظار برای شما به  بهترین شکل ممکن سپری شود.

ترمینال و پایانه مسافربری بجنورد

مسیرهای دسترسی به ترمینال بجنورد

یکی از مزایای قرار گرفتن ترمینال در حاشیه شهر دسترسی آسان و راحت به آن می باشد. ترمینال بجنورد در فاصله 2 کیلومتری یعنی 7 دقیقه زمانی از مرکز شهر قرار دارد. برای رفت و آمد بین مقاصد مختلف از شهر بجنورد می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی همچون تاکسی و اتوبوس های شهری استفاده کنید.

با استفاده از تاکسی های مستقر در ترمینال به راحتی به هر قسمتی از شهر که احتیاج دارید می توانید بروید. این تاکسی‌ها را می توانید رو به روی درب ورودی ترمینال پیدا کنید. ایستگاه اصلی شرکت اتوبوس در کنار ترمینال واقع شده است که برای قسمت های مختلف شهر سرویس هائی ارائه  می‌دهد. بسته به مقصدتان می‌توانید هر یک از این اتوبوس ها را انتخاب کنید.

معماری ترمینال و پایانه مسافربری بجنورد

از بالا که به این ترمینال نگاه کنید آن را به صورت دایره  می بینید. این طراحی دسترسی به سکوهای سوار شدن به اتوبوس ها را آسان و راحت می کند و از آن ترمینالی شیک و امروزی ساخته است. که متاسفانه امروزه به خاطر به توجهی هائی که به این ترمینال می شود و از زیبائی آن کاسته شده است.

ترمینال های استان خراسان شمالی

استان خراسان شمالی در شهرهای مختلف خود دارای ترمینال های گوناگونی است که وظیفه حمل و نقل مسافران استانی و برون استانی را بر عهده دارند. از آن جمله می توان به ترمینال اسفراین، ترمینال آشخانه، ترمینال فاروج و ترمینال شیروان اشاره کرد.

ترمینال اسفراین

اسفراین از شهر های جنوبی استان خراسان شمالی به حساب می آید. سهم این ترمینال در جا به جائی مسافر 600 نفر به طور روزانه است. این ترمینال در کنار جاده اسفراین به بجنورد بنا نهاده شده است. این ترمینال برای مقاصدی همچون تهران، شریف آباد، کرج، مشهد مقدس، قوچان، نیشابور، شیروان، پایانه مرزی مهران، سمنان، شاهرود و گرمسار خدمات خود را ارائه می دهد. شرکت مسافربری پیک معتمد اسفراین، شرکت مسافربری سفر سیر آریا در این ترمینال به فعالیت مشغول هستند.

ترمینال آشخانه

آشخانه که از شهرهای غربی استان خراسان شمالی است به نگین آن نیز معروف است. این شهر در دشتی وسیع و خوش آب و هوا واقع شده است دلیل نام گذاری آن به نگین خراسان شمالی نیز همین مطلب می باشد. ترمینال این شهر در جنوب غربی شهر واقع شده است.

از این ترمینال برای تهران ترمینال شرق سرویس ارائه می شود. دیگر سرویس های آن برای شهرهای درون استان توسط 33 عدد مینی بوس و 137 عدد تاکسی عرضه می‌شود. روزانه 1250 عدد مسافر از از طریق این مکان به شهرهای مختلف منتقل می شوند و یا وارد آن می‌شوند.

ترمینال فاروج

ترمینال این شهر در بلوار امام رضا واقع شده است. این ترمینال در طول روزانه شاهد ورود و خروج 250 نفر مسافر است. سرویس های آن توسط 7 عدد اتوبوس و 5 عدد مینی بوس انجام می شود. مقاصد این ترمینال تهران، کرج، همدان، سبزوار، دامغان و شاهرود می باشد. شرکت رویال ارائه دهنده خدمات حمل و نقل در این ترمینال است. علاوه بر شهر های بیرون از استان برای شهرهای داخل استان نیز سرویس های مختلفی وجود دارد.

ترمینال و پایانه های مسافربری بجنورد

ترمینال شیروان

شهر شیروان دومین شهر پر جمعیت استان خراسان شمالی می باشد. ترمینال آن در قسمت شمال شرقی شهر ایجاد شده است. برای رفت و آمد بین ترمینال و قسمت های مختلف شهر می توانید از تاکسی های شهری کمک بگیرید. از این شهر برای شهرهائی همچون تهران، اسلامشهر، ساری، آمل، بابل، بابلسر، تنکابن، رامسر، قایم شهر، نوشهر، چالوس، کرج، مشهد مقدس، سبزوار، رشت، بندرانزلی، چابکسر، شهسوار، مهران، سمنان، شاهرود، گرگان، مینودشت و آزادشهر خدمات ارائه می شود.

از این ترمینال می توانید به نقاط مختلفی از ایران سفر کنید. این ترمینال حدود 16% از مسافران استان که برابر با 1800 نفر در روز می شود را با استفاده از 30 دستگاه اتوبوس، 45 عدد مینی بوس و 10 عدد تاکسی جا به جا می کند. این سرویس ها متعلق به شرکت های مسافربری از جمله ایران پیما، پارسیان، ترابر بی تا، ایران پیمان و گیتی پیما می باشد.

راه‌های ارتباطی ترمینال و پایانه مسافربری بجنورد

ترمینال بجنورد

تلفن ۰۵۸۳۲۲۵۱۲۵۸
آدرس ضلع جنوب شرقی میدان دفاع مقدس و در نبش خیابان بلوار دانشگاه

ترمینال شیروان

تلفن 05836242236
آدرس میدان عدل، خیابان جمهوری

ترمینال اسفراین

تلفن 05837222567
آدرس خیابان انقلاب، نرسیده به میدان شورا

ترمینال آشخانه

تلفن 05832438333
آدرس آشخانه، بلوار بسیج

ترمینال فاروج

تلفن 05836424241
آدرس خروجی جاده فاروج

اگر تجربه استفاده از ترمینال و پایانه مسافربری بجنورد را دارید در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *