درخت مکرزن؛ تاریخچه + راه های دسترسی

0 964

یکی دیگر از جاذبه های متفاوت و همچنین جالب در چابهار درخت کهن سال مکرزن نام دارد که از جمله دیدنی های این منطقه به حساب می آید، در واقع این منطقه سالانه گردشگران بسیار زیادی را از کشور برای بازدید به خود جذب می کند. درخت کهن سال مکرزن با نام های دیگری نظیر انجیر معابد و انجیر هندی شناخته می شود و اصل آن را به هند شرقی اختصاص داده اند.

این درخت با داشتن برگ های بسیار پهن خود توانسته خود را در لیست درختان عجیب در جهان جای دهد. اگر می خواهید به چابهار سفر کرده و از درخت کهن سال مکرزن دیدن کنید بهترین فصل برای سفر کردن زمستان و پاییز است که این فصل ها با میوه دهی این درخت همزمان خواهد بود، برای شناخت بیشتر این درخت با مجله مستر بلیط همراه باشید.

تاریخچه درخت مکرزن

تاریخچه درخت مکرزن

آیا تا کنون نام درخت مکرزن به گوش تان خورده است؟ آیا از این موضوع اطلاع دارید که سالانه توریست ها و گردشگران بسیار زیادی برای بازدید از این درخت کهن سال به چابهار سفر می کنند؟ چابهار از جمله دیدنی ترین و همچنین شرقی ترین شهر کشور ما محسوب می شود این شهر در واقع در مرز ایران قرار دارد و از جمله بنادر مهم در جنوب کشور ما است.

این درخت کهن سال و همچنین چابهار با دارا بودن انواع مختلف جاذبه های گردشگری توانسته در نوع خود بی نظیر باشد و حتی گردشگران خارجی و داخلی زیادی را به خود جذب کند. میوه های این درخت کهن سال طعم بسیار خوبی داشته و از جمله درختان شگفت انگیز در جهان است.

درخت کهن سال مکرزن در نزدیکی شهر نیک نیز قرار دارد و از همین رو می توان آن را در لیست هر دو شهر مشاهده کرد. درخت مکرزن در نزدیکی مسجد کاشته شده و اکنون از سایه درخت برای نشستن استفاده می شود این درخت چرخه زندگی بسیار عجیبی دارد.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهر چابهار و برترین مقاصد گردشگری آن، مجموعه مقالات “چابهار” را مطالعه نمایید.

معرفی بخش های مختلف

دانه های درخت مکرزن درون فضولات پرندگانی که بر روی درخت می نشینند گذاشته می شود و بعد از جوانه زنی ریشه های ایجاد شده از دانه ها به داخل زمین فرستاده می شود و تقریبا این ریشه ها تمام تنه درخت مکر زن را فرا گرفته است و موجب شده تا درخت اصلی از بین برود و ریشه ها رشد خود را آغاز کنند تا جایگزین درخت اولیه شوند.

این درخت شاخه های عجیب و غریبی دارد که از سمت آسمان به زمین برگشته اند و به نوعی دوباره در داخل خاک فرو رفته اند از محلی که فرو رفته اند ساقه دیگری رشد کرده است؛ در واقع این رشد بسیار شگفت انگیز است و همین امر سبب شده تا حالت تقریبا عجیبی داشته و به نوعی تکه تکه قابل رویت باشد.

درخت انجیر معابد دارای قابلیت های متعدد و جالبی است که درباره یکی از آن ها، همان رشد درخت توضیحاتی داده شد؛ و اما دیگر قابلیت ها و ویژگی هایی که موجب شده درخت مکر زن منحصر به فرد باشد دارا بودن برگ هایی پهن، شاخه هایی به سمت زمین، و علاوه بر این رشد کردن درخت در بین شن ها و زیبایی های عجیبی است، که درخت انجیر معابد دارد. مردم محلی چابهار بیشتر درخت مکر زن را با عنوان انجیر هندی و یا انجیر معابد می شناسند.

وجود درخت مکر زن در چابهار موجب شده تا سالانه گردشگران بسیار زیادی از ایران و خارج از ایران به بازدید آن بروند، و در واقع سهم عظیمی در جذب گردشگر دارد. در این زمینه تحقیقات بسیاری انجام گرفته و نتیجه ای کاملا مثبت داشته است که نشان می دهد درخت مکر زن تا کنون توانسته از جمله مقاصد مهم گردشگران باشد و نگاه های بسیاری را به سوی خود جذب کند.

شرایط بازدید از درخت مکرزن

شرایط بازدید

سوالی که برای اکثر گردشگران و توریست ها پیش می آید بهترین زمان سفر به چابهار و بازدید از درخت کهن سال است. در پاسخ به این سوال مستر بلیط بهترین زمان بازدید از درخت انجیر معابد را در فصول پاییز و زمستان می داند چرا که در این فصل ها درخت به دوران میوه دهی خود می رسد و علاوه بر بازدید گردشگران می توانند از میوه درخت استفاده کنند و طعم لذیذ میوه درخت را بچشند.

علاوه بر این شرایط آب و هوایی چابهار هم امر مهمی است همان طور که مطلع هستید چابهار از جمله شرجی ترین و گرم ترین آب ‌و هوا برخوردار است و سفر در فصول گرم طبیعتا مناسب نخواهد بود.

از همین رو اگر شما قصد دارید از جاذبه های دیدنی از جمله درخت کهن سال انجیر معابد دیدن به عمل آورید تمامی شرایط سفر را در نظر بگیرید تا خاطرات خوب و خوشی را در زمان سفر برای خودتان رقم بزنید. مدت زمانی که شما برای بازدید نیاز خواهید داشت تقریبا ۲ ساعت و بازدید از درخت مکرزن چابهار کاملا رایگان است.

راه های دسترسی به درخت مکرزن

اگر مایل به بازدید از درخت تاریخی و کهن مکرزن هستید به شما پیشنهاد می کنیم از آدرس های زیر بازدید خود را انجام دهید؛ استان سیستان و بلوچستان، چابهار، ضلع جنوبی روستای رمین، در کنار گورستان می توانید دسترسی راحت تری داشته باشید.

برای سفری راحت و بی دردسر می توانید بلیط هواپیما چابهار را تهیه کنید و خودتان را به مقصد برسانید اگر به بازدید درخت کهن سال می روید بهتر است دوربین حرفه ای همراه خود داشته باشید تا بهترین و زیباترین لحظات را در طول سفر خود به ثبت برسانید.

در حال حاضر تورهای گردشگری بسیار زیادی به سوی شهر چابهار در حال شکل گیری هستند و علاقمندان این امکان را دارند که با شرکت در تورها به بازدید مکان های گردشگری بروند و لحظات خوش و خرمی را در کنار خانواده و دوستان خود بسازند! البته هزینه این تورهای گردشگری بسیار مناسب است تا افراد برای سفر مجبور به پرداخت هزینه های زیادی نباشند، به هر حال شما با تهیه بلیط هواپیما می توانید خودتان را به مقصد برسانید.

برای خرید بلیط قطار می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل زاهدان شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.